Darbo sąlygos

Darbo sutartis
Jei jus įdarbina, nesvarbu ar laikinai ar pastoviam darbui – prašykite darbo sutarties. Išsiaiškinkite visas įdarbinimo sąlygas ir visus darbo sutarties punktus. Sužinokite, kiek ir kaip dažnai jus bus mokama už darbą, įspėjimo dėl atleidimo terminus ir pan. Išsiaiškinkite, kas apmokės transporto ar būsto išlaidas.
Pastovaus darbo sutartis paprastai yra pradedama bandomuoju periodu, kuris raštu yra nurodomas darbo sutartyje. Bandomojo periodo laikotarpis turi būti aptartas iš anksto ir negali būti ilgesnis nei 6 mėn. Bandomojo laikotarpio metu darbdavys ar jūs pats galite nutraukti darbo sutartį įspėjus prieš 14 dienų.
Mokesčių kortelė jums bus išduota vietos mokesčių institucijoje (ligningskontoret) pagal jūsų ‘D’ arba ‘ID’ numerį. Pateikite savo mokesčių kortelę darbdaviui. Jei taip nepadarysite, pagal įstatymus darbdavys sulaikys 50 % jūsų atlyginimo.
Jei turite problemų dėl darbo sąlygų, pirmiausiai kreipkitės į vadovus. Jei beviltiška, galite susisiekti su atstovu, atsakingu už saugumą (verneombud), personalo atstovu (tillitsvalgt) ar profesine sąjungą. Jei ir ten nerandate sprendimo, kreipkitės į Darbo inspekcijos direktoratą (Arbeidstilsynet).
Darbo valandos Norvegijoje – 40 valandų per savaitę, t.y. vidutiniškai 8 valandos, 5 dienos. Darbuotojai, dirbantys pamainomis, dirba mažiau valandų. Dauguma įstaigų dirba nuo 8 val. iki 16 val. Pramonės įmonės dirba nuo 7 val. arba nuo 9 val. ryto.
Jei dirbate daugiau nei 40 valandų per savaitę, tai bus skaičiuojama kaip viršvalandžiai ir bus mokama papildomai 40 %. Tačiau nėra jokio teisinio akto, reglamentuojančio viršvalandžių apmokėjimą.
Norvegijoje galioja taip vadinamas „darbo aktas“, kuriame yra nurodytos darbuotojų ir darbdavių teisės ir pareigos. Šio akto tikslas yra apsaugoti darbuotojus nuo galimų (fizinių ir moralinių) traumų, netinkamų darbo sąlygų. Šį aktą anglų kalba galima rasti knygynuose visoje šalyje.

Atostogos
Remiantis darbo aktu, darbuotojai turi teisę į 4 savaičių ir 1 dienos atostogas metų bėgyje (21 darbo diena). Asmenys virš 60 metų turi teisę į 5 savaičių ir 1 dienos atostogas. Kiekvienais metais 10.2 proc. jūsų atlyginimo darbdavys atideda atostogų fondui. 2002 metais dauguma darbuotojų turės 25 dienas atostogų. Tai nebus reglamentuota teisiniais aktais, tačiau buvo pasirašyta sutartis tarp socialinių partnerių. Pasibaigus darbo sutarčiai, pinigai likę atostogų fonde išmokami kartu su paskutiniu atlyginimu.
Jūsų darbdavys ar profesinė sąjunga gali suteikti jums papildomos informacijos dėl darbo akto.
Jūs taip pat galite susisiekti su didžiausia profesine sąjunga:
Landsorganisasjonen i Norge
Youngsgate 11
N-0184 Oslo
Tel.: +47 23 06 10 50
Fax: +47 23 03 17 43

Parašykite savo komentarą:

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai yra pažymėti *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Gauk naujienas ir darbo pasiūlymus el. paštu!

Gauk naujienas ir darbo pasiūlymus el. paštu!

Kviečiame užsiregistruoti ir nepraleisti svetainėje publikuojamų svarbių naujienų ir darbo skelbimų.

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This