Danija

Įvardintos geriausios šalys ieškantiems darbo

darbas_uzsienyje

Remiantis naujausiais persikėlėlių gyvenimo tyrimų duomenimis socialis tinklas ir informacinis portalas Internations nurodė šalis, geriausiai tinkančias tiems, kurie ieškosi darbo užsienyje. Pagal 2015-ųjų metų tyrimų duomenis savo profesiniu gyvenimu labiausiai patenkinti išeiviai nuo 50-ties metų. Po jų eina persikėlėliai, kuriems yra trisdešimt metų ir daugiau. Malta tapo pasitenkinimo darbu svetimoje valstybėje Europos reitingo lydere. 7 iš 10 užsieniečių yra apskritai patenkinti dirbdami savo darbovietėse; 27% yra visiškai patenkinti. Palyginti su pasauline darbo rinka šis rodiklis yra vidutiniškai 16%. Vienintelė šalis, aplenkusi Maltą pagal galimybes siekti karjeros, yra Didžioji Britanija. Greta kitų populiarių tarp ieškančių darbo ir karjeros galimybių šalių, The ... Skaityti plačiau »

Mokesčiai Danijoje (2 dalis)

mokesciai-danijoje2

Apie mokesčius – gyvenantiems užsienyje ir dirbantiems Danijoje (2 dalis) Pajamų mokesčio lengvatos ir darbdavio išmokos Prieš skaičiuojant mokesčius turite teisę į tam tikras Danijoje gautų pajamų mokesčio lengvatas. Tai gali būti neapmokestinamasis pajamų dydis. Dar galite pretenduoti, kad būtų padengtos jūsų patirtos išlaidos, susijusios su darbu Danijoje. Jei išlaidas apmokėjo darbdavys, į tokią lengvatą pre- tenduoti negalite. Susipažinkite su dažniausiai suteikiamomis lengvatomis: Neapmokestinamasis pajamų dydis Lengvatą 2015 m. sudaro 43 400 kronų. Ši suma galioja, tik jei Danijoje dirbote ištisus metus. Jei dirbote trumpiau, galite pasirinkti perskaičiuoti jūsų pajamas į metines pajamas ir pagal jas gauti teisę į neapmokestinamąjį ... Skaityti plačiau »

Mokesčiai Danijoje (1 dalis)

mokesciai-danijoje

Apie mokesčius – gyvenantiems užsienyje ir dirbantiems Danijoje (1 dalis) Apibendrinimas Aprašas skirtas asmenims iš kitų valstybių, atvykstantiems į Daniją dirbti laikinai ir dėl to privalantiems mokėti kai kuriuos mokesčius. Apraše aiškinama, kaip gauti mokesčių mokėtojo kortelę, kaip skaičiuojami pajamų mokesčiai ir į kokias mokesčių lengvatas bei kompensacijas galima pretenduoti. Mokesčių inspekcija sveikina jus Danijoje Mokesčių inspekcija nori, kad paprastai ir tiksliai mokėtumėte mokesčius Danijoje. Todėl surašėme šį aprašą, kad viskas jums būtų paprasta ir aišku nuo pirmojo jūsų susidūrimo su mokesčių inspekcija iki metinės ataskaitos gavimo. Apraše apžvelgiami dažniausiai pasitaikantys reikalavimai algos gavėjams, trumpai dirbantiems Danijos darbdaviui, bet gyvenamąją ... Skaityti plačiau »

Ką būtina žinoti prieš įsigyjant kooperatinį būstą (andelsbolig)?

kooperatinis_bustas

Kooperatinių butų (andelslejligheder) kainos yra gerokai mažesnės nei pagal nuosavybės teisę perkamų apartamentų (ejerlejligheder). Būtent dėl šios priežasties kooperatiniai butai yra labai paklausūs ir pastaruoju metu ypač greitai parduodami. Pirkdami tokio tipo butą būkite labai budrūs. Kooperacinė nuosavybės teisės forma nuo privačios nuosavybės skiriasi tuo, kad įsigydamas kooperatinį būstą žmogus iš tikrųjų nusiperka savo dalį kooperatyve (andelsboligforening). Tuo pačiu pirkėjas tampa solidariai atsakingu, jis prisiima visus kooperatyvo įsipareigojimus, tarp jų ir jo įsiskolinimų išmokėjimą. Jei svarstote, ar verta pirkti butą kooperatyve, atkreipkite dėmesį į šiuos faktorius: 1. Įvertinkite kooperatyvo finansinę padėtį – pasidomėkite buhalterija, einamosiomis pajamomis bei išlaidomis. Ar kooperatyvui ... Skaityti plačiau »

Kas ji – taupomoji „vaiko“ sąskaita (børneopsparing)?

SONY DSC

Vinstono Čerčilio žodžiais tariant „taupyti pinigus yra naudinga, ypač jei tai jau padarė jūsų tėvai.“ Kiekvienam Danijos vaikui galima atidaryti vieną taupomąją sąskaitą (børneopsparing). Pajamos, gaunamos už šioje sąskaitoje esančias lėšas (banko priskaičiuojami procentai, pinigai, gaunami už akcijas arba obligacijas, jeigu į jas investuotos sąskaitoje esančios lėšos) yra neapmokestinamos. Kokios tokios sąskaitos atidarymo ir naudojimosi sąlygos? • Kiekvienais metais į taupomąją vaiko sąskaitą galima padėti po 3000 kronų; • Laiko tarpas, per kurį galite kasmet papildyti sąskaitą, negali būti ilgesnis nei 12 metų, vadinasi, didžiausia sutaupyta suma yra 36 000 kronų; • Vaikas turi teisę gauti šiuos pinigus būdamas 14, ... Skaityti plačiau »

Hipotekos kreditai Danijoje

hipotekos_kreditai_danijoje

Jei norėsite įsigyti Danijoje būstą, jums greičiausiai prireiks banko ir hipotekos įstaigų pagalbos. Danijoje hipotekos kreditų palūkanų norma yra labai maža. Šiuo metu galima gauti paskolą už 0,5 - 2,5 % metinių palūkanų. Skaityti plačiau »

Savo verslo Danijoje kūrimas

Handshake

Norite ateityje turėti nuosavą verslą? Galite jau dabar pradėti ir gauti papildomą vyriausybės paramą mokesčių sumažinimo forma. Danijoje galioja įstatymas, kuriuo remiantis praktiškai kiekviename šalies banke galima atsidaryti vadinamąją iværksætterkonto arba etableringskonto. Skaityti plačiau »

Žibintai Danijoje turės wi-fi

wifi_danijoje

Artimiausiu metu Danijos valdžia nori pakeisti 200 000 gatvės žibintų, be to, daugelis iš jų turės prieigą prie bevielio interneto. Naujasis belaidžio interneto projektas vadinsis Gatvės Wi-Fi (Street Wi-Fi). Taigi, greitai Danijoje naudotis internetu galės visi norintys ir bet kuriuo paros metu. Skaityti plačiau »

Kopenhaga vadinama geriausia miestu gyventi

Kopenhaga vadinama geriausia miestu gyventi - Geriausias Miestas. Gyvenimo salygos Danijoje.

Jau antrus metus iš eilės Kopenhaga pripažįstama pasaulyje geriausia vieta gyventi. Geriausias miestas - Danijos sostinė yra tolerancijos, pakantumo, aukšto kultūros lygio, nuostabios architektūros, kelių ir viešojo transporto organizavimo etalonas. Skaityti plačiau »

Danija – vaikams draugiškiausia šalis Europoje

Danija-–-vaikams-draugiskiausia-salis-Europoje

Remiantis naujausia apklausa, iš visų europiečių danai su vaikais elgiasi draugiškiausiai. Apklausos klausimai buvo ne vien kelionių su vaikais tema. Svarbiausia buvo išsiaiškinti vietinių gyventojų požiūrį į vaikus. MarcoPolo duomenimis apklausoje dalyvavo maždaug 11 000 vyresnių nei 14 metų europiečių dešimtyje šalių. 90% danų pareiškė, kad myli vaikus ir džiaugiasi turistais, keliaujantiems po jų šalį su visa šeima. Antrąją vietą užėmė Ispanija (49%), po jos eina Nyderlandai (47%) ir Graikija (43%). Prancūzijoje, Šveicarijoje, Austrijoje, Didžiojoje Britanijoje su svetimais vaikais taikstosi mažiau nei pusė visų apklaustųjų. Labiausiai nepakančia vaikams valstybe tapo Vokietija: viso labo 15% vokiečių džiaugtųsi svečiais su vaikais savo ... Skaityti plačiau »

Iš girtų Danijos vairuotojų bus atimti automobiliai

Is-girtu-Danijos-vairuotoju-bus-atimti-automobiliai

Iš girtų Danijos vairuotojų bus atimti automobiliai Šalyje buvo sugreižtinta bausmė už vairavimą esant neblaiviam. Pasak Danijos teisingumo ministerijos darbuotojo vairuotojams, kurių kraujyje bus aptikta daugiau nei 2 promilės, teks atsisveikinti su savo automobiliu. Teisėtvarkos pareigūnams leidžiama konfiskuoti girtuoklių transporto priemones. Pardavus mašinas gauti pinigai papildys valstybės iždą. Tarp kitko, ši taisyklė taikoma ir neblaiviems užsieniečiams, vairuojantiems Danijos teritorijoje. Vokiečių Handelsblatt rašo, jog tuo atveju, jei automobilis nėra vairuotojo nuosavybė, o yra išnuomotas, policijos pareigūnai tiesiog konfiskuoja raktelius ir grąžina automobilį nuomos bendrovei. Pažeidėjai, kurie per pastaruosius trejus metus buvo bausti už vairavimą išgėrus, gali prarasti automobilį jų kraujyje radus ... Skaityti plačiau »

Gyvenimo sąlygos Danijoje

GYVENIMO SĄLYGOS Valiuta Danijos valiuta yra Danijos krona (D.kr). 1D.kr = 100 øre Darbo valandos Parduotuvės atidarytos nuo 10.00 iki 17.30 darbo dienomis. Tačiau didelės parduotuvės ir supermarketai dirba nuo 9.00 iki 20.00. Šeštadieniai paprastai parduotuvės užsidaro 13.00, tačiau yra parduotuvių dirbančių pirmą ir/ar paskutinį šeštadienį iki 16.00. Daugelyje parduotuvių galima atsiskaityti Danijos banko kortele Dankort. Taip pat galioja tarptautinės kortelės Bankai Bankai dirba nuo 9.30 iki 16.00 pirmadieniais, antradieniais, trečiadieniais ir penktadieniais, ketvirtadieniais nuo 9.iki 18.00. Tarptautines kreditines korteles galima naudoti bankomatuose. Vairuotojo pažymėjimas Vairuotojo pažymėjimai, kurie yra išduodi ES/EEE šalyse, galioja ir Danijoje. Mašinos atsivežimas į Daniją Jei ... Skaityti plačiau »

Naudingos nuorodos archyvas

Norvegija Norvegijos užimtumo tarnybos svetainėje galite rasti laisvų darbo vietų duomenų bazę: http://www.nav.no Jei norite pasiųsti aklą kreipimąsi dėl darbo, įmones ir jų adresus galite rasti taip vadinamuose geltonuosiuose puslapiuose “yellow pages” telefonų knygose ar internete adresu: http://www.gulesider.no Daugumoje laikraščių galima rasti informacijos apie laisvas darbo vietas. Didžiausias šalies laikraštis “Aftenposten” publikuoja informaciją apie laisvas darbo vietas kiekvieną dieną. Laisvas darbo vietas galite rasti internete adresu: http://www.aftenposten.no Osle yra specialus informacijos centras suteikiantis informaciją savarankiškai dirbantiems verslininkams: http://www.naringsetaten.no Informaciją apie leidimą gyventi galima rasti norvegų, anglų, vokiečių ir prancūzų kalbomis (Utlendingsdirektoratet) adresu: http://www.udi.no Danija Užimtumo tarnybos interneto svetainėje galite rasti ... Skaityti plačiau »

Gauk naujienas ir darbo pasiūlymus el. paštu!

Gauk naujienas ir darbo pasiūlymus el. paštu!

Kviečiame užsiregistruoti ir nepraleisti svetainėje publikuojamų svarbių naujienų ir darbo skelbimų.

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest