Naujienos

33 klausimai, kurie bus tikrai užduoti Vokietijoje darbo pokalbio metu

darbas_vokietijoje

Kruopštus pasiruošimas pokalbiui dėl darbo yra sėkmingo įsidarbinimo pagrindas. Dar svarbiau yra tinkamai pasiruošti, jei pokalbis vyks ne gimtąja kalba. Taigi, ką tikrai norės sužinoti klastingasis darbdavys? 1. Paprašys papasakoti apie save. Erzählen Sie über sich selbst 2. Pasiteiraus, kokios Jūsų stipriosios pusės. Nennen Sie Ihre starken Seiten 3. Pasidomės, kokios Jūsų silpnosios pusės. Nennen Sie Ihre schwachen Seiten 4. Norės sužinoti didžiausius Jūsų gyvenimo tikslus. Was für Hauptziele haben Sie im Leben? 5. Paklaus, ką veikiate laisvalaikiu. Was machen Sie gerne in Ihrer Freizeit? 6. Kas Jums teikia didžiausią malonumą darbe? Was gibt Ihnen die grösste Befriedigung bei der ... Skaityti plačiau »

Ateities profesijos: Vokietija ieško programuotojų

People waiting for job interview

Vokietijoje trūksta daugiau nei 40 000 programuotojų, o beveik visi įmonių vadovai vienbalsiai sutinka, kad ateityje šis skaičius dar labiau padidės. Specialistams iš užsienio susirasti darbą šioje srityje yra visiškai realu, o informatikos studentams yra siūlomos stipendijos padengti mokslo išlaidoms vokiečių aukštosiose. Vokietijoje katastrofiškai trūksta IT specialistų. Šią išvadą padarė Vokietijos IT, telekomunikacijų ir naujų ryšio sistemų sąjunga BITKOM. Darbo vietų pasiūlymų šioje srityje palyginti su praeitais metais padaugėjo penkiais procentais ir daugelio darbdavių nuomone darbuotojų stygius ateityje bus dar smarkiau juntamas. Tarp kitko, ši tendencija gaji ne tik Vokietijoje, bet ir visame pasaulyje. Konsultacinių paslaugų bendrovė „Capgemini Consulting“ remdamasi ... Skaityti plačiau »

Vokiečių šeimai vaikas kas mėnesį atsieina 600 eurų

vokieciu-seimai-vaikas-kas-menesi-atsieina-600-euru

TĖVAI VOKIETIJOJE SAVO VAIKAMS IŠLEIDŽIA VIS DAUGIAU PINIGŲ. Vienturtis šeimoje atsieina vidutiniškai 600 eurų per mėnesį, o jei vaikų yra du – kiekvienam iš jų išleidžiama po 515 eurų. Šalies federalinės statistikos tarnybos duomenimis, turtingos šeimos savo vaikų poreikiams išleidžia tris kartus daugiau nei nepasiturinčios. 10% mažiausias pajamas turinčių Vokietijos šeimų vienam vaikui per mėnesį išleidžia 328 eurus, o pasiturinčios šeimos – net triskart daugiau. Jų išlaidos siekia net iki 900 eurų. Daugiavaikių šeimų išlaidos mažesnės, nes jaunesnieji vaikai dažniausiai „sunešioja“ vyresnėlių drabužius ir žaislus. Turtingųjų šeimose ypatingas dėmesys skiriamas sveikatai, jie šioms reikmėms išleidžia 8–10 kartų daugiau nei vargingesnės. ... Skaityti plačiau »

Vokietijoje bus nustatyta minimali alga

minimali_alga_vokietijoje

VOKIETIJOS DARBDAVIAI PRIVALĖS MOKĖTI DARBUOTOJAMS UŽ VALANDĄ NE MAŽIAU NEI 8,50 EUR. Tam, kad būtų laikomasi šio įstatymo, planuojama įsteigti 1 600 papildomų darbo vietų specialiems inspektoriams. Ekonomistų skaičiavimais, minimaliai visų darbuotojų ir tarnautojų algai Vokietijos įmonėms teks išleisti 9,6 milijardo eurų. Vokiečių leidinys Bild primena, kad daugiau nei 800 milijonų žmonių visame pasaulyje uždirba gerokai mažiau – vos 1,46 EUR per dieną. JTO duomenimis, kas antras besivystančių šalių gyventojas dirba menkai apmokamą darbą. Skaityti plačiau »

Vokietija apmokestins kelius užsiniečiams

mokami_keliai_vokietijoje

NUO 2016 METŲ VOKIETIJOJE GALI BŪTI RENKAMAS MOKESTIS UŽ VAŽIAVIMĄ AUTOMAGISTRALE LENGVUOJU AUTOMOBILIU. Apie tai žurnalistams pranešė šalies transporto ministras Aleksanderis Dobrindtas. Šis mokestis bus taikomas visiems automobiliams, sveriantiems iki 3,5 t. Be to, mokėti gali tekti ir vairuojantiems motociklus. Transporto ministerijos ekspertai paskaičiavo, kad kelių mokestis į šalies biudžetą suneš maždaug 600 milijonų eurų, kurie bus skirti kelių tvarkymui ir statybai. Dobrindtas mano, jog naujasis mokestis neprieštarauja europietiškosioms teisinėms normoms ir Vokietijos vyriausybė yra pasiruošusi glaudžiai bendradarbiauti su Europos Sąjunga rengiant šį ekonominį projektą. Tuo pat metu Austrijos transporto ministrė Dorisė Bures pareiškė, kad pasinaudos visomis savo galiomis ir ... Skaityti plačiau »

Gauk naujienas ir darbo pasiūlymus el. paštu!

Gauk naujienas ir darbo pasiūlymus el. paštu!

Kviečiame užsiregistruoti ir nepraleisti svetainėje publikuojamų svarbių naujienų ir darbo skelbimų.

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest