Gyvenimo Sąlygos

Mokesčiai Danijoje (2 dalis)

mokesciai-danijoje2

Apie mokesčius – gyvenantiems užsienyje ir dirbantiems Danijoje (2 dalis) Pajamų mokesčio lengvatos ir darbdavio išmokos Prieš skaičiuojant mokesčius turite teisę į tam tikras Danijoje gautų pajamų mokesčio lengvatas. Tai gali būti neapmokestinamasis pajamų dydis. Dar galite pretenduoti, kad būtų padengtos jūsų patirtos išlaidos, susijusios su darbu Danijoje. Jei išlaidas apmokėjo darbdavys, į tokią lengvatą pre- tenduoti negalite. Susipažinkite su dažniausiai suteikiamomis lengvatomis: Neapmokestinamasis pajamų dydis Lengvatą 2015 m. sudaro 43 400 kronų. Ši suma galioja, tik jei Danijoje dirbote ištisus metus. Jei dirbote trumpiau, galite pasirinkti perskaičiuoti jūsų pajamas į metines pajamas ir pagal jas gauti teisę į neapmokestinamąjį ... Skaityti plačiau »

Mokesčiai Danijoje (1 dalis)

mokesciai-danijoje

Apie mokesčius – gyvenantiems užsienyje ir dirbantiems Danijoje (1 dalis) Apibendrinimas Aprašas skirtas asmenims iš kitų valstybių, atvykstantiems į Daniją dirbti laikinai ir dėl to privalantiems mokėti kai kuriuos mokesčius. Apraše aiškinama, kaip gauti mokesčių mokėtojo kortelę, kaip skaičiuojami pajamų mokesčiai ir į kokias mokesčių lengvatas bei kompensacijas galima pretenduoti. Mokesčių inspekcija sveikina jus Danijoje Mokesčių inspekcija nori, kad paprastai ir tiksliai mokėtumėte mokesčius Danijoje. Todėl surašėme šį aprašą, kad viskas jums būtų paprasta ir aišku nuo pirmojo jūsų susidūrimo su mokesčių inspekcija iki metinės ataskaitos gavimo. Apraše apžvelgiami dažniausiai pasitaikantys reikalavimai algos gavėjams, trumpai dirbantiems Danijos darbdaviui, bet gyvenamąją ... Skaityti plačiau »

Ką būtina žinoti prieš įsigyjant kooperatinį būstą (andelsbolig)?

kooperatinis_bustas

Kooperatinių butų (andelslejligheder) kainos yra gerokai mažesnės nei pagal nuosavybės teisę perkamų apartamentų (ejerlejligheder). Būtent dėl šios priežasties kooperatiniai butai yra labai paklausūs ir pastaruoju metu ypač greitai parduodami. Pirkdami tokio tipo butą būkite labai budrūs. Kooperacinė nuosavybės teisės forma nuo privačios nuosavybės skiriasi tuo, kad įsigydamas kooperatinį būstą žmogus iš tikrųjų nusiperka savo dalį kooperatyve (andelsboligforening). Tuo pačiu pirkėjas tampa solidariai atsakingu, jis prisiima visus kooperatyvo įsipareigojimus, tarp jų ir jo įsiskolinimų išmokėjimą. Jei svarstote, ar verta pirkti butą kooperatyve, atkreipkite dėmesį į šiuos faktorius: 1. Įvertinkite kooperatyvo finansinę padėtį – pasidomėkite buhalterija, einamosiomis pajamomis bei išlaidomis. Ar kooperatyvui ... Skaityti plačiau »

Kas ji – taupomoji „vaiko“ sąskaita (børneopsparing)?

SONY DSC

Vinstono Čerčilio žodžiais tariant „taupyti pinigus yra naudinga, ypač jei tai jau padarė jūsų tėvai.“ Kiekvienam Danijos vaikui galima atidaryti vieną taupomąją sąskaitą (børneopsparing). Pajamos, gaunamos už šioje sąskaitoje esančias lėšas (banko priskaičiuojami procentai, pinigai, gaunami už akcijas arba obligacijas, jeigu į jas investuotos sąskaitoje esančios lėšos) yra neapmokestinamos. Kokios tokios sąskaitos atidarymo ir naudojimosi sąlygos? • Kiekvienais metais į taupomąją vaiko sąskaitą galima padėti po 3000 kronų; • Laiko tarpas, per kurį galite kasmet papildyti sąskaitą, negali būti ilgesnis nei 12 metų, vadinasi, didžiausia sutaupyta suma yra 36 000 kronų; • Vaikas turi teisę gauti šiuos pinigus būdamas 14, ... Skaityti plačiau »

Hipotekos kreditai Danijoje

hipotekos_kreditai_danijoje

Jei norėsite įsigyti Danijoje būstą, jums greičiausiai prireiks banko ir hipotekos įstaigų pagalbos. Danijoje hipotekos kreditų palūkanų norma yra labai maža. Šiuo metu galima gauti paskolą už 0,5 - 2,5 % metinių palūkanų. Skaityti plačiau »

Savo verslo Danijoje kūrimas

Handshake

Norite ateityje turėti nuosavą verslą? Galite jau dabar pradėti ir gauti papildomą vyriausybės paramą mokesčių sumažinimo forma. Danijoje galioja įstatymas, kuriuo remiantis praktiškai kiekviename šalies banke galima atsidaryti vadinamąją iværksætterkonto arba etableringskonto. Skaityti plačiau »

Kopenhaga vadinama geriausia miestu gyventi

Kopenhaga vadinama geriausia miestu gyventi - Geriausias Miestas. Gyvenimo salygos Danijoje.

Jau antrus metus iš eilės Kopenhaga pripažįstama pasaulyje geriausia vieta gyventi. Geriausias miestas - Danijos sostinė yra tolerancijos, pakantumo, aukšto kultūros lygio, nuostabios architektūros, kelių ir viešojo transporto organizavimo etalonas. Skaityti plačiau »

Danija – vaikams draugiškiausia šalis Europoje

Danija-–-vaikams-draugiskiausia-salis-Europoje

Remiantis naujausia apklausa, iš visų europiečių danai su vaikais elgiasi draugiškiausiai. Apklausos klausimai buvo ne vien kelionių su vaikais tema. Svarbiausia buvo išsiaiškinti vietinių gyventojų požiūrį į vaikus. MarcoPolo duomenimis apklausoje dalyvavo maždaug 11 000 vyresnių nei 14 metų europiečių dešimtyje šalių. 90% danų pareiškė, kad myli vaikus ir džiaugiasi turistais, keliaujantiems po jų šalį su visa šeima. Antrąją vietą užėmė Ispanija (49%), po jos eina Nyderlandai (47%) ir Graikija (43%). Prancūzijoje, Šveicarijoje, Austrijoje, Didžiojoje Britanijoje su svetimais vaikais taikstosi mažiau nei pusė visų apklaustųjų. Labiausiai nepakančia vaikams valstybe tapo Vokietija: viso labo 15% vokiečių džiaugtųsi svečiais su vaikais savo ... Skaityti plačiau »

Gauk naujienas ir darbo pasiūlymus el. paštu!

Gauk naujienas ir darbo pasiūlymus el. paštu!

Kviečiame užsiregistruoti ir nepraleisti svetainėje publikuojamų svarbių naujienų ir darbo skelbimų.

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest