Ateities profesijos: Vokietija ieško programuotojų

Ateities profesijos: Vokietija ieško programuotojų

Vokietijoje trūksta daugiau nei 40 000 programuotojų, o beveik visi įmonių vadovai vienbalsiai sutinka, kad ateityje šis skaičius dar labiau padidės. Specialistams iš užsienio susirasti darbą šioje srityje yra visiškai realu, o informatikos studentams yra siūlomos stipendijos padengti mokslo išlaidoms vokiečių aukštosiose.

Vokietijoje katastrofiškai trūksta IT specialistų. Šią išvadą padarė Vokietijos IT, telekomunikacijų ir naujų ryšio sistemų sąjunga BITKOM. Darbo vietų pasiūlymų šioje srityje palyginti su praeitais metais padaugėjo penkiais procentais ir daugelio darbdavių nuomone darbuotojų stygius ateityje bus dar smarkiau juntamas.

Tarp kitko, ši tendencija gaji ne tik Vokietijoje, bet ir visame pasaulyje. Konsultacinių paslaugų bendrovė „Capgemini Consulting“ remdamasi tyrimo „The Digital Talent Gap“ rezultatais pareiškė, jog apklausus daugiau nei 130 aukščiausios valdymo grandies vadovų visame pasaulyje paaiškėjo, kad 90 proc. bendrovių trūksta kompetentingų kompiuterinių technologijų profesionalų. Be to, dauguma įmonių yra įsitikinusios, kad skaitmeninė tranformacija padės sėkmingai konkuruoti ir įveikti varžovus.

Kilus susirūpinimui dėl IT specialistų stokos, vokiečių verslo leidinys Handelsblatt sudarė perspektyviausių šios sferos profesijų sąrašą.

Kokios profesijos bus paklausiausios Vokietijoje artimiausiu metu?

Handelsblatt pabrėžia, jog labiausiai trūksta didelio duomenų kiekio apdorojimo specialistų. Rinkodaros kompanijos „Experton Group“ duomenimis, didžiųjų duomenų („big data“) rinka Vokietijoje auga itin sparčiai: kasmet ji padidėja net 24 procentais ir tikimasi, kad 2019 metais kasmetinė šių duomenų apyvarta bus maždaug 3,2 milijardo eurų. Didžiųjų duomenų specialistas (Big Data Specialist) turi mokėti ne tik apdoroti didelį duomenų kiekį specialiomis programomis, bet ir remdamasis turimais parametrais išnagrinėti tiesiogines verslo strategijas. Toks šios srities profesionalas gali į metus tikėtis uždirbti iki 80 000 eurų.

Perspektyvi ir vadinamųjų kategorijų vadybininkų (Category Manager) profesija. Šie specialistai turi vadovauti bendrovės asortimento politikai; jų pareigos yra susijusios su rinkodara, prekinio ženklo vadyba, prekių priežiūra mažmeninės prekybos vietoje, tinkamu produktų išdėstymu; kategorijų vadybininkai turi tirti rinką, konkurentų pasiūlymus, išskirstyti prekes elektroninėse parduotuvėse, kad maksimaliai supaprastinti prekių paiešką ir paskatinti pirkėją įsigyti prekę. Atlyginimų vidurkis šioje srityje svyruoja nuo 60 tūkst. iki 80 tūkstančių eurų.

Dar viena gana nauja pareigybė – skaitmeninių technologijų vykdomasis direktorius (Chief Digital Officer, CDO) po truputį pradeda įsitvirtinti daugelyje bendrovių. Šis specialistas turi vadovauti įmonės skaitmeninei transformacijai, naudotis savo įžvalgomis, turima vizija ir pasaulinių skaitmeninių strategijų vystymosi supratimu.

Profesionalus ir išmanus skaitmeninių technologijų vykdomasis direktorius jaučia skaitmenines tendencijas, kryptis, duoda skaitmeninį toną. Pareigybė nors ir lėtai, bet užtikrintai įsitvirtina Vokietijos bendrovių darbuotojų sąrašuose, nes globalios skaitmenizacijos ateityje šios profesijos specialistai taps vis reikalingesni.

Duomenų strategas (Data strategist) – duomenų apdorojimo specialistas. Ši specialybė irgi viena iš ateityje paklausiausių Vokietijoje. Duomenų stratego pareigos: pagrindinių duomenų apdorojimo koncepcijų sudarymas, rizikų ir neigiamų tendencijų atskleidimas bei išaiškinimas, pagrindinių užduočių koordinavimas ir derinimas su kitais bendrovės skyriais. Šio darbuotojo algos dydis priklauso nuo įmonės masto ir darbuotojo patirties, taigi gali siekti nuo 100 000 iki 300 000 EUR.

Algos, be abejo, įspūdingos, tačiau kokį diplomą privalo turėti tokio lygio specialistas?Dažniausiai reikalaujama informatikos arba skačiavimo matematikos aukštojo išsilavinimo. Dar tik studijuojantiems Rusijoje, Vokietija siūlo stipendijas, padengsiančias mokslo Vokietijos universitetuose išlaidas.

Stipendijų programas vokiškų aukštųjų mokyklų studentams ar absolventams siūlo ne tik DAAD (Vokietijos akademinių mainų tarnyba), bet ir daug visuomeninių politinių fondų: Konrado Adenauerio, Frydricho Eberto, Hanso Zaidelio, Aleksandro fon Humbolto vardo fondai ir t.t

Parašykite savo komentarą:

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai yra pažymėti *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Gauk naujienas ir darbo pasiūlymus el. paštu!

Gauk naujienas ir darbo pasiūlymus el. paštu!

Kviečiame užsiregistruoti ir nepraleisti svetainėje publikuojamų svarbių naujienų ir darbo skelbimų.

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This