Mokesčiai Danijoje (1 dalis)

Mokesčiai Danijoje (1 dalis)

Apie mokesčius – gyvenantiems užsienyje ir dirbantiems Danijoje (1 dalis)

Apibendrinimas

Aprašas skirtas asmenims iš kitų valstybių, atvykstantiems į Daniją dirbti laikinai ir dėl to privalantiems mokėti kai kuriuos mokesčius. Apraše aiškinama, kaip gauti mokesčių mokėtojo kortelę, kaip skaičiuojami pajamų mokesčiai ir į kokias mokesčių lengvatas bei kompensacijas galima pretenduoti.

Mokesčių inspekcija sveikina jus Danijoje

Mokesčių inspekcija nori, kad paprastai ir tiksliai mokėtumėte mokesčius Danijoje. Todėl surašėme šį aprašą, kad viskas jums būtų paprasta ir aišku nuo pirmojo jūsų susidūrimo su mokesčių inspekcija iki metinės ataskaitos gavimo.

Apraše apžvelgiami dažniausiai pasitaikantys reikalavimai algos gavėjams, trumpai dirbantiems Danijos darbdaviui, bet gyvenamąją vietą deklaravusiems užsienyje. Tokie asmenys paprastai turi Danijoje mokėti tam tikrus ribotus mokesčius.

Jei turite savo verslą, dirbate užsienio darbdaviui arba esate atsiųstas dirbti Danijoje laikinai, jums galioja kitos taisyklės. Žr. skyrių Ypatingosios taisyklės.

Jei kyla klausimų, daugiau informacijos rasite adresu skat.dk, taip pat galite susisiekti telefonu +45 72 22 28 92.

Mokesčiai Danijoje

Danijoje kaskart gavus algą atskaičiuojami preliminarūs mokesčiai. Jie skaičiuojami pagal jūsų mums deklaruotas pajamas ir gaunamas lengvatas. Mokesčius sudaro darbo rinkos įmokos, savivaldybės / pajamų mokesčiai, minimalusis mokestis, sveikatos draudimo įmoka ir maksimalusis mokestis. Mokesčius išskaičiuoja darbdavys prieš išmokėdamas jums algą.

Baigiantis metams pagal darbdavio (-ių), mokesčių institucijų ir t. t. duomenis Mokesčių inspekcija sudaro metinę ataskaitą. Į ją neįtrauktas pajamas ar lengvatas galite įrašyti patys.

Apie tai daugiau skaitykite skyriuje Mokesčių deklaravimas.

Preliminarus deklaravimas ir mokesčių mokėtojo kortelė

Kad darbdavys žinotų, kiek turite mokėti preliminarių mokesčių, jis turi turėti informacijos apie jūsų mokesčių procentą ir mokesčių lengvatas. Šią informaciją jis gauna iš skaitmeninės mokesčių mokėtojo kortelės. Negavęs mokesčių mokėtojo kortelės, jūsų darbdavys turės jums iš algos išskaičiuoti 55 procentus preliminarių mokesčių.

Mokesčių inspekcija jums sudaro preliminariąją mokesčių deklaraciją ir skaitmeninę mokesčių mokėtojo kortelę. Iš preliminariosios deklaracijos matyti, kiek tikitės uždirbti ir kiek preliminarių mokesčių mokėsite. Skaitmeninė kortelė jūsų darbdaviui rodo, kiek iš jūsų algos išskaičiuoti mokesčių (t. y. kiek procentų išskaitų ir lengvatų).

Bet pirmiausia jums prireiks asmens kodo arba mokesčių mokėtojo kodo. Jei jau esate dirbęs Danijoje, asmens arba mokesčių mokėtojo kodą turite – jį ir naudokite.

Asmens kodas (CPR numeris)

Jei jūs atvykote iš Šiaurės kraštų arba esate ES / EEB ar Šveicarijos pilietis, jums reikia asmens kodo, jei gyvenate arba turite nuolatinę gyvenamąją vietą Danijoje arba jeigu jūsų viešnagė yra ilgesnė nei šeši mėnesiai.

Jei atvykstate iš kitų valstybių, asmens kodo reikės, jei gyvenate arba turite nuolatinę gyvenamąją vietą Danijoje arba jei jūsų viešnagė yra ilgesnė nei trys mėnesiai.

Norint gauti asmens kodą reikia kreiptis į savivaldybės klientų aptarnavimo skyrių arba Tarptautinį piliečių aptarnavimo centrą (International Citizen Service Centre) (icitizen.dk). Nepamirškite pasiimti:

• Pasą

• Santuokos liudijimą (jei esate susituokęs)

• Migracijos tarnybos (Styrelsen for Arbejdsmarked og Rekruttering) leidimą gyventi ir dirbti arba Vyriausybės admi- nistracijos (Statsforvaltningen) išduotą leidimą gyventi šalyje

Prieš eidami atsiimti asmens kodą susisiekite su savivaldybės klientų aptarnavimo skyriumi – jums pasakys, kokius dokumentus atsinešti reikalauja ta konkreti savivaldybė.

Mokesčių mokėtojo kodas / kortelė

Jei neatitinkate ankstesnio skyriaus „Asmens kodas (CPR numeris)“ reikalavimų, kreipkitės dėl mokesčių mokėtojo kodo ir mokesčių mokėtojo kortelės.

Tai padaryti galima Mokesčių inspekcijos interneto svetainėje skat.dk/blanketterborger užpildžius blanką 04.063 (šis blankas yra penkiomis kalbomis). Blanką siųsti el. paštu arba paštu adresu SKAT, Postboks 9, 4930 Maribo.

Nepamirškite pridėti šių kopijų:

• Paso arba asmens tapatybės kortelės su nuotrauka

• Santuokos liudijimo (jei esate susituokęs)

• Migracijos tarnybos (Styrelsen for Arbejdsmarked og Rekruttering) leidimo dirbti (jei jūs ne ES / EEB / Šveicarijos pilietis)

Dar galite susisiekti su Tarptautiniu piliečių aptarnavimo centru (International Citizen Service Centre) svetainėje (icitizen.dk) ir mokesčių mokėtojo kodą bei mokesčių mokėtojo kortelę gauti ten.

Nepamirškite pasiimti:

• Užpildytą blanką 04.063

• Pasą arba asmens tapatybės kortelę su nuotrauka

• Santuokos liudijimą (jei esate susituokęs)

• Migracijos tarnybos (Styrelsen for Arbejdsmarked og Rekruttering) leidimą dirbti (jei jūs ne ES / EEB / Šveicarijos pilietis)

Jei kas neaišku dėl klausimų blanke 04.063, pagalbos kreipkitės į darbdavį arba paskambinę į Mokesčių inspekciją telefonu +45 72 22 28 92.

Blanke 04.063

Kai Mokesčių inspekcija jums sukurs mokesčių mokėtojo kodą arba kai gausite asmens kodą (CPR numerį) iš savivaldybės, Mokesčių inspekcija jums taip pat sukurs preliminariąją mokesčių deklaraciją bei mokesčių mokėtojo kortelę. Tačiau prireiks daugiau duomenų, kurie surašyti blanke 04.063. Jame, pavyzdžiui, domėsimės, kiek ketinate uždirbti per metus Danijoje ir ar turite tokių privilegijų kaip nemokamas automobilis, apgyvendinimas ar maitinimas. Taip pat norės žinoti, kiek ketinate gyventi Danijoje bei informacijos apie jūsų įdarbinimo sąlygas – taip galės tinkamai apskaičiuoti jūsų daniškų pajamų mokesčių lengvatas bei kompensacijas.

Tada Mokesčių inspekcija sudarys preliminariąją mokesčių deklaraciją ir jūsų darbdavys ją galės pamatyti skaitmeninėje pajamų sistemoje eIndkomstsystem.

Preliminariosios deklaracijos keitimas

Per metus jūsų mokami mokesčiai skaičiuojami pagal mokesčių lengvatų duomenis ir mokesčių atskaitymus procentais prelimi- nariojoje deklaracijoje. Jei per metus žymiai kis jūsų pajamos, lengvatos ar gyvenimo / įdarbinimo laikotarpis (-iai), turėtumėte preliminariąją deklaraciją pakeisti, kad per metus nesumokėtumėte per daug ar per mažai mokesčių.

Daugiau informacijos

Daugiau apie tai skaitykite Forskudsopgørelse og skattekort (preliminarus deklaravimas ir mokesčių mokėtojo kortelė).

 Šaltinis: skat.dk

Parašykite savo komentarą:

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai yra pažymėti *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Gauk naujienas ir darbo pasiūlymus el. paštu!

Gauk naujienas ir darbo pasiūlymus el. paštu!

Kviečiame užsiregistruoti ir nepraleisti svetainėje publikuojamų svarbių naujienų ir darbo skelbimų.

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This