Mein Berlin: Kokiais būdais ir kur Berlyne ieškotis būsto

Mein Berlin: Kokiais būdais ir kur Berlyne ieškotis būsto

Susipažinkime: esu Antanas, man 20 metų ir šiuo metu gyvenu Berlyne. Atvažiavau mokytis kalbos ir tikiuosi ateityje įstoti į aukštąją. Iš pradžių buvo ganėtinai sunku, nes neturėjau žalio supratimo „kas, kur ir kada“ čia vyksta. Dėl to ir nusprendžiau parašyti straipsnių seriją, kad tu, mielas drauge, galėtum išvengti nemalonių situacijų ir nešvaistytum pinigų veltui.

Šiame savo rašinyje papasakosiu, kaip išsirinkti tinkamiausią būstą ir į kokius dalykus reikėtų atkreipti dėmesį.

Pirmiausia norėčiau pabrėžti, kad Berlynas – pragyvenimo ir maisto atžvilgiu yra vienas pigiausių Vakarų Europos didmiesčių. Netgi Miunchene viskas kainuoja beveik dvigubai brangiau (verta paminėti faktą, kad ten ir algos gerokai solidesnės).

Renkantis gyvenamąją vietą svarbiausia, kad ji būtų netoli nuo darbo/mokslo įstaigos. Mano manymu geriau per mėnesį sumokėti 50 eurų daugiau, bet sutaupyti valandą kelionei.

Gyvenamojo būsto kaina priklauso nuo daugelio kriterijų: butas su baldais ar be jų, kokio jis dydžio, ar toli nuo centro, remonto, bendros būklės ir kitų veiksnių.

Kambarys su baldais kainuoja vidutiniškai 300–400 eurų per mėnesį. Vieno kambario butas – nuo 500 eurų, dviejų – nuo 600 iki 800, trijų – nuo 900 EUR per mėnesį.

Labai svarbu pasitikslinti, ar į nurodytą sumą įskaičiuoti mokesčiai už komunalines paslaugas (Betriebskosten), nes dažniausiai būsto paieškų svetainėse nuomotojas nurodo kainą be komunalinių (Kaltmiete). Dar vienas svarbus dalykas – ne visi nuomotojai norės sudaryti nuomos sutartį.

Būkite pasiruošę sumokėti užstatą (Kaution). Dažniausiai jis yra 2 arba 3 mėnesių nuomos dydžio. Užstatas bus grąžintas (žinoma, jei nieko nesulaužysite) išsikraustant.

Agentui už surastus konkrečius apartamentus reikia mokėti komisinius (Provision). Jų standartinis dydis: 2,38 * mėnesio nuomos suma. Vis dėlto aš manau, kad galima susirasti butą ir be tarpininkų.

Nuomotojai nuomininkus renkasi atsakingai, visas procesas yra gana biurokratiškas. Nuomotojas gali paprašyti jūsų pateikti pažymą apie pastarųjų trijų mėnesių pajamas. Vos atvykus, teks sugalvoti, kaip įrodyti, jog esate finansiškai nepriklausomi, t.y. turite pakankamai lėšų mokėti už būstą.

Jei planuojate nuomotis butą metams, verta paieškoti Zwischenmiete. Tokiu atveju sutartį su jumis sudaro pagrindinis nuomotojas arba buto savininkas ir pats tuo metu išvažiuoja, tarkim, irgi mokytis ar dirbti. Toks variantas čia būna labai dažnas, jis patogus tuo, kad bute lieka visi baldai ir indai, beveik nieko nereikia pirkti. Iš jūsų nereikalaujama jokių pažymų ir įrodymų, bet Kaution gali būti didesnis nei 3 Kaltmiete. Būkite budrūs, sudarydami Zwischenmiete sutartį – apie ją būtinai informuokite buto savininką, kitaip galite užsitraukti nemalonumų.

Štai kelios svetainės, kuriose galite ieškotis buto/kambario Vokietijoje; jų turėtų užtekti:

Jei pageidaujate ramaus ir tylaus gyvenimo, rinkitės Lichtenbergo (Lichtenberg) arba Marcano (Marzahn) rajonus. Kambarį šiose vietose galima išsinuomoti už 300 eurų, tačiau rajonai yra už S-Bahn žiedo, taigi nusigauti iki darbo gali užtrukti.

Nedaug brangesnį būstą (bet arčiau centro) galima rasti Šarlotenburge (Charlottenburg), Vilmersdorfe (Wilmersdorf) arba Tirgartene (Tiergarten). Ten irgi gana tyku, tačiau kambario kaina prasideda nuo 350 EUR.

berlin-karte
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • LinkedIn

Mėgstantiems aktyvų naktinį gyvenimą geriausiai tiktų Kroicbergas (Kreuzberg). Būtent čia aš ir gyvenu. Kambario nuoma 300–400 EUR. Iš karto pasakysiu, kad rajonas prie širdies būtų ne visiems. Anksčiau čia gyveno imigrantai (ir dabar jų čia nemažai), o pastaruoju metu jų vietą užėmė studentai. Na ir, teisybę pasakius, Kottbusser Tor (Kroicbergo centras) – tikrai ne pati maloniausia ir vaizdingiausia Berlyno vieta; tačiau visa tai kompensuoja atstumas iki centro, įveikiamas per 20–30 minučių, o iki daugumos populiariausių Berlyno naktinių pasilinksminimo vietų (apie jas papasakosiu kituose straipsniuose) tėra vos kelios stotelės.

Antanas iš Berlyno,

Iškilo klausimų? Rašykite komentaruose.
Norite mokytis vokiečių kalbos kaip aš – rašykitehttps://www.facebook.com/profile.php?id=100001909542294&sk=about

Parašykite savo komentarą:

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai yra pažymėti *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Gauk naujienas ir darbo pasiūlymus el. paštu!

Gauk naujienas ir darbo pasiūlymus el. paštu!

Kviečiame užsiregistruoti ir nepraleisti svetainėje publikuojamų svarbių naujienų ir darbo skelbimų.

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This