Vokietija

33 klausimai, kurie bus tikrai užduoti Vokietijoje darbo pokalbio metu

darbas_vokietijoje

Kruopštus pasiruošimas pokalbiui dėl darbo yra sėkmingo įsidarbinimo pagrindas. Dar svarbiau yra tinkamai pasiruošti, jei pokalbis vyks ne gimtąja kalba. Taigi, ką tikrai norės sužinoti klastingasis darbdavys? 1. Paprašys papasakoti apie save. Erzählen Sie über sich selbst 2. Pasiteiraus, kokios Jūsų stipriosios pusės. Nennen Sie Ihre starken Seiten 3. Pasidomės, kokios Jūsų silpnosios pusės. Nennen Sie Ihre schwachen Seiten 4. Norės sužinoti didžiausius Jūsų gyvenimo tikslus. Was für Hauptziele haben Sie im Leben? 5. Paklaus, ką veikiate laisvalaikiu. Was machen Sie gerne in Ihrer Freizeit? 6. Kas Jums teikia didžiausią malonumą darbe? Was gibt Ihnen die grösste Befriedigung bei der ... Skaityti plačiau »

Ateities profesijos: Vokietija ieško programuotojų

People waiting for job interview

Vokietijoje trūksta daugiau nei 40 000 programuotojų, o beveik visi įmonių vadovai vienbalsiai sutinka, kad ateityje šis skaičius dar labiau padidės. Specialistams iš užsienio susirasti darbą šioje srityje yra visiškai realu, o informatikos studentams yra siūlomos stipendijos padengti mokslo išlaidoms vokiečių aukštosiose. Vokietijoje katastrofiškai trūksta IT specialistų. Šią išvadą padarė Vokietijos IT, telekomunikacijų ir naujų ryšio sistemų sąjunga BITKOM. Darbo vietų pasiūlymų šioje srityje palyginti su praeitais metais padaugėjo penkiais procentais ir daugelio darbdavių nuomone darbuotojų stygius ateityje bus dar smarkiau juntamas. Tarp kitko, ši tendencija gaji ne tik Vokietijoje, bet ir visame pasaulyje. Konsultacinių paslaugų bendrovė „Capgemini Consulting“ remdamasi ... Skaityti plačiau »

Mein Berlin: Kokiais būdais ir kur Berlyne ieškotis būsto

bustas_berlyne

Susipažinkime: esu Antanas, man 20 metų ir šiuo metu gyvenu Berlyne. Atvažiavau mokytis kalbos ir tikiuosi ateityje įstoti į aukštąją. Iš pradžių buvo ganėtinai sunku, nes neturėjau žalio supratimo „kas, kur ir kada“ čia vyksta. Dėl to ir nusprendžiau parašyti straipsnių seriją, kad tu, mielas drauge, galėtum išvengti nemalonių situacijų ir nešvaistytum pinigų veltui. Šiame savo rašinyje papasakosiu, kaip išsirinkti tinkamiausią būstą ir į kokius dalykus reikėtų atkreipti dėmesį. Pirmiausia norėčiau pabrėžti, kad Berlynas – pragyvenimo ir maisto atžvilgiu yra vienas pigiausių Vakarų Europos didmiesčių. Netgi Miunchene viskas kainuoja beveik dvigubai brangiau (verta paminėti faktą, kad ten ir algos gerokai ... Skaityti plačiau »

Kaip nemokamai mokytis vokiečių kalbos su vokiečiakalbiu

Sprechen Sie Deutsch?

Jūs galite paklausti, ar tai iš viso realu. Nėra nieko nerealaus. Reikia tik labai smarkiai kažko norėti. Šiandien norėtume papasakoti, kaip šiuolaikinės technologijos ir, visų pirma, internetas suteikia mums galimybę daryti tai, kas visai neseniai atrodė neįmanoma. Viena iš kalbos mokymosi galimybių (nemokamai ir su žmogum, kuriam ta kalba gimtoji) yra kalbiniai mainai internetu. Kalbinių mainų programos – tai interneto svetainės arba forumai, vienijantys žmones, kurie dažniausiai nėra profesionalūs kalbų žinovai, pasiruošusius bendrauti savąja kalba ir besimokančius dar kokią nors kitą kalbą. Taigi, su čia surastais draugais galėsite bendrauti gyvai (vaizdo, garso ryšiu, pokalbiu internetu) arba susirašinėdami. Be jau minėtų ... Skaityti plačiau »

Flohmärkte arba tokio blusturgių populiarumo Vokietijoje priežastys

blusu_turgus_vokietijoje

Vokiečių tauta labai mėgsta lankytis Flohmarkt (lietuviškai „blusų turguje“). Tarp kitko, ten vokiečiai ne tik perka, bet ir patys ką nors parduoda. Net mažučiuose miestukuose sekmadieniais gausu prekystalių su vieniems nusibodusiu ir nereikalingu šlamštu, kuris kažkam gali tapti tikru lobiu. Ir lankytojų ten neatsiginsi! Taigi kur glūdi vokiškų blusturgių paslaptis ir kodėl jie yra tokie populiarūs?   Štai penkios svarbiausios priežastys: 1. Praktiškumas Apie praktiškumą ir sveiką protą vokiečiai gali kalbėti be paliovos – ši tema yra neišsemiama. Tiesos čia yra, nes vokiečiai iš tikrųjų labai praktiški. Įsigyti naudotą daiktą yra daug pigiau nei prekybos centre. Tokia logika itin dažnai ... Skaityti plačiau »

10 vokiškų žodžių, neturinčių atitikmenų kitose kalbose

vokieciu_kalba

Vokiečių kalboje yra gausybė nepakartojamų, išskirtinių žodžių, kurių išversti į kitas kalbas tiesiog neįmanoma. 1. Doch – visgi, vis dėlto, betgi, ogi, juk Ar esate kada bandę paaiškinti žmogui, nesimokiusiam vokiškai, kaip verčiamas žodis doch, ir kada jis vartojamas vokiečių kalboje? Tai padaryti bus labai sudėtinga. Ypatingai dėl to kenčia amerikiečiai. Šiam žodžiui yra skirta ištisi straipsniai. Nėra taip lengva suvokti, kada šį žodį tinka vartoti, o kada – ne… O vokiečiai nesuvokia, ko čia galima nesuprasti (viso labo keturios raidės, juk gi). 2. die Liebestöter – meilės žudikai Šiuo žodžiu vyrai vokiečiai vadina moteriškus apatinius. Būtent jų apačią – ... Skaityti plačiau »

Gyvenimas Vokietijoje nuomojant

gyvenimas_nuomojant

Vis didesnis vokiečių skaičius paskutiniu metu labiau mėgsta naudotis «bеndromis gerovėmis» priešingai nei asmens kuo nors disponavimu. Šita tendencija skverbiasi į daugelį gyvenimo sferų – prаdedant nuo banalios gyvenamo būsto nuomos ir baigiant visiems jau įprasta dviračių ir automobilių bendro naudojimo naujomis koncepcijomis nuoma. Prаdėsim nuo pačio akivaizdžiausio – būsto. Pagal statistiką, Vokietijoje apie 65% gyventojų nuomojasi butus ar kokį nors kitokį gyvenamą plotą. Lietuviui ganėtinai sudėtinga įsivaizduoti tokią situaciją. Tаip, pas mus taip pat yra didžiulis skaičius žmonių, kurie nuomoja būstą, ypač Vilniuje ar Kaune. Bet tokia situacija daugiausia priimama kaip «pеrеinanti stаdija», laikinai, o pagrindinis darbinės veiklos tikslas ... Skaityti plačiau »

Įdоmu, ar jūs daug žinote apie mеdiciną Vokiеtijoje?

medicina_vokietijoje

Įdоmu, ar jūs daug žinote apie mеdiciną Vokiеtijoje? Pabandysime pateikti 20 pаčių nеįprasčiausių ir įdomiausių, mūsų nuоmone, fаktų apie mеdiciną Vokiеtijoje: 20. Į dаugelį greitosios pagalbos iškvietimų atvyksta mеdicinos gelbėtojаi, kurie nėra gydytojai ir tik sunkiausiais atvejais papildomai atvažiuoja gydytojas. 19. Minimalus gydytojo specialisto mokymų laikas tęsiasi 11 mеtų. 18. Skausmo nebuvimas yra bet kokių chirurginių manipuliacijų atlikimo privalomas standartas. Tоdėl net gastroskopija (skrandžio tyrimas naudojant zondą), nеkalbant jau apie daug rimtesnius įsikišimus, atliekamus su intravenine anestezija (narkoze). 17. Žaizdos, kaip taisyklė, užsiuvamos naudojant medicininį stelerį arba chirurginį pleistrą, kurie po to labai supaprastina siūlų/kabių nuėmimą. 16. Gydytojo –patologoanatomo atlyginimas ... Skaityti plačiau »

Vokiečių šeimai vaikas kas mėnesį atsieina 600 eurų

vokieciu-seimai-vaikas-kas-menesi-atsieina-600-euru

TĖVAI VOKIETIJOJE SAVO VAIKAMS IŠLEIDŽIA VIS DAUGIAU PINIGŲ. Vienturtis šeimoje atsieina vidutiniškai 600 eurų per mėnesį, o jei vaikų yra du – kiekvienam iš jų išleidžiama po 515 eurų. Šalies federalinės statistikos tarnybos duomenimis, turtingos šeimos savo vaikų poreikiams išleidžia tris kartus daugiau nei nepasiturinčios. 10% mažiausias pajamas turinčių Vokietijos šeimų vienam vaikui per mėnesį išleidžia 328 eurus, o pasiturinčios šeimos – net triskart daugiau. Jų išlaidos siekia net iki 900 eurų. Daugiavaikių šeimų išlaidos mažesnės, nes jaunesnieji vaikai dažniausiai „sunešioja“ vyresnėlių drabužius ir žaislus. Turtingųjų šeimose ypatingas dėmesys skiriamas sveikatai, jie šioms reikmėms išleidžia 8–10 kartų daugiau nei vargingesnės. ... Skaityti plačiau »

Vokietijoje išrinkta geriausia mokykla

mokyklos_vokietijoje

MIUNCHENO ANNE-FRANK-REALSCHULE MERGAIČIŲ MOKYKLA TAPO GERIAUSIA VISOJE ŠALYJE. Tarptautinė komisija įvertino šią mokymo įstaigą už tai, kad joje mokinėms dėstomas platus tiksliųjų mokslų kursas ir stengiamasi įkvėpti jas toliau tęsti studijas matematikos, informatikos ir inžinerijos srityse. Mokyklos buvo vertinamos pagal šiuos kriterijus: produktyvumas, dėstomų dalykų įvairovė, mokymo kokybė, mokyklinis gyvenimas, rašo Zeit. Nugalėjusios savo konkurentus mokyklos mokytojams pavyko pasiekti tai, jog daugiau nei pusė mokinių tęsė mokslines studijas. Penkias papildomas premijas gavo: Erich-Kästner-Schule Hamburge, Frankfurto Römerstadtschule, Liudenšeido Geschwister-Scholl-Gymnasium, Regioninis profesinio mokymo ekonomikos srityje centras Kylyje ir pabėgėlių mokykla Miunchene SchlaU-Schule. Skaityti plačiau »

Vokietijoje bus nustatyta minimali alga

minimali_alga_vokietijoje

VOKIETIJOS DARBDAVIAI PRIVALĖS MOKĖTI DARBUOTOJAMS UŽ VALANDĄ NE MAŽIAU NEI 8,50 EUR. Tam, kad būtų laikomasi šio įstatymo, planuojama įsteigti 1 600 papildomų darbo vietų specialiems inspektoriams. Ekonomistų skaičiavimais, minimaliai visų darbuotojų ir tarnautojų algai Vokietijos įmonėms teks išleisti 9,6 milijardo eurų. Vokiečių leidinys Bild primena, kad daugiau nei 800 milijonų žmonių visame pasaulyje uždirba gerokai mažiau – vos 1,46 EUR per dieną. JTO duomenimis, kas antras besivystančių šalių gyventojas dirba menkai apmokamą darbą. Skaityti plačiau »

Vokietija apmokestins kelius užsiniečiams

mokami_keliai_vokietijoje

NUO 2016 METŲ VOKIETIJOJE GALI BŪTI RENKAMAS MOKESTIS UŽ VAŽIAVIMĄ AUTOMAGISTRALE LENGVUOJU AUTOMOBILIU. Apie tai žurnalistams pranešė šalies transporto ministras Aleksanderis Dobrindtas. Šis mokestis bus taikomas visiems automobiliams, sveriantiems iki 3,5 t. Be to, mokėti gali tekti ir vairuojantiems motociklus. Transporto ministerijos ekspertai paskaičiavo, kad kelių mokestis į šalies biudžetą suneš maždaug 600 milijonų eurų, kurie bus skirti kelių tvarkymui ir statybai. Dobrindtas mano, jog naujasis mokestis neprieštarauja europietiškosioms teisinėms normoms ir Vokietijos vyriausybė yra pasiruošusi glaudžiai bendradarbiauti su Europos Sąjunga rengiant šį ekonominį projektą. Tuo pat metu Austrijos transporto ministrė Dorisė Bures pareiškė, kad pasinaudos visomis savo galiomis ir ... Skaityti plačiau »

Emigrantai savo išsilavinimu lenkia vokiečius

issilavinimas_vokietijoje

EMIGRANTAI SAVO IŠSILAVINIMU LENKIA VOKIEČIUS  VOKIETIJOS DARBO RINKOJE VYKSTA GALINGI POKYČIAI. Emigrantai į šią šalį atvažiuoja būdami geriau išsilavinę ir turėdami aukštesnę kvalifikaciją nei vokiečiai. Šiuos duomenis Bertelsmano fondo užsakymu pateikė darbo rinkos ekspertas Herbertas Briukeris. Taigi, 43% į šalį naujai atvykusių migrantų, kurių amžius yra nuo 15 iki 65 metų, turi magistro, aukštojo arba techninio išsilavinimo diplomą arba atestatą. Spiegel duomenimis tarp vokiečių tokių žmonių yra viso labo 26%. Visuomenėje ligi šiol gajus įsitikinimas, jog atvykėliai iš kitų valstybių dažniausiai kilę iš nekvalifikuotų, menkai išsilavinusių sluoksnių. Iš tikrųjų, per pastaruosius dešimt metų smarkiai pasikeitė ir emigrantų išsilavinimas, ir kilmė. ... Skaityti plačiau »

Vairuotojo pažymėjimas Vokietijoje

Police officers are looking into camera

Kokios vairuotojo pažymėjimo gavimo Vokietijoje taisyklės. Nuo ko pradėti? Norėdami gauti vokišką vairuotojo pažymėjimą turite kreiptis į bet kurią vairavimo mokyklą. Vairavimo mokyklos Vokietijoje yra privačios. Kaip ir bet kuriame kitame versle, čia pasitaiko ir specialistų, ir visiškų diletantų. Todėl, prieš pasirenkant konkrečią mokyklą, visų pirma atkreipkite dėmesį į ją lankiusiųjų atsiliepimus. Taip pat siūlytume patiems nueiti į kelias arčiausiai esančias mokyklas (jų dažniausiai būna pristeigta labai daug) ir susidaryti savo nuomonę. Išsirinkus mokyklą teks pasirašyti mokymosi sutartį ir mokyklos savininkas arba instruktorius papasakos, kokie turėtų būti tolesni veiksmai norint pradėti lankyti pamokas. Pamokos skirstomos į dvi kategorijas – teorijos ... Skaityti plačiau »

Vokietijoje nebereikės mokėti už laukimą esant užimtai telefono linijai

mobilus_rysys_nvokietijoje

VOKIETIJOJE NEBEREIKĖS MOKĖTI UŽ LAUKIMĄ ESANT UŽIMTAI TELEFONO LINIJAI  NUO BIRŽELIO 1 DIENOS VOKIETIJOS GYVENTOJAMS NEBEREIKĖS MOKĖTI UŽ PRISISKAMBINIMO LAUKIMĄ. „Telekomunikacijų srities darbuotojai turėjo mažiausiai aštuonis mėnesius technologijų pakeitimams“, – tvirtina žemės ūkio ir vartotojų apsaugos ministrė Ilzė Aigner. „Klientai neprivalo mokėti už nesuteiktas paslaugas“, – pabrėžė Focus. Šeštadienį įsigalios antroji naujo įstatymo dalis. Nuo šios akimirkos statyti klientus į laukimo eilę bus galima tik skambinant nemokamais numeriais arba numeriais su vietiniais kodais. Klientas gali laukti prisiskambinimo eilėje ir tuo atveju, jei skambučio kaina nepriklauso nuo jo trukmės. Nuo rugsėjo 1 dienos jau taikomas įstatymas, kuriuo remiantis pirmosios dvi laukimo ... Skaityti plačiau »

Gauk naujienas ir darbo pasiūlymus el. paštu!

Gauk naujienas ir darbo pasiūlymus el. paštu!

Kviečiame užsiregistruoti ir nepraleisti svetainėje publikuojamų svarbių naujienų ir darbo skelbimų.

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest