Sveikatos draudimas

Susisiekite su vietos sveikatos draudimo institucija šalyje, kurioje gyvenate ir pasiteiraukite, kokios sąlygos galios, jei vyksite į kitą šalį ieškoti darbo. Jei esate bedarbis ir gaunate bedarbio pašalpą, gausite E119 (kitu atveju E111) formą, kuri įrodo, kad esate draustas sveikatos draudimu.

Kai tik atvykstate gyventi ir dirbti į Norvegiją, jums pradedamas taikyti Norvegijos sveikatos draudimas (folketrygden).

Ligos atveju, jei negalite ateiti į darbą, privalote informuoti darbdavį pačią pirmą nebuvimo darbe dieną. Tris dienas galite likti namuose, jei pats raštiškai informuojate darbdavį (egenmelding) – tik 4 kartus per 12 mėn. laikotarpį, tačiau nuo 4 dienos turite gauti pažymą iš gydytojo. Kad gautumėte išmoką dėl ligos jūs turite būti išdirbęs bent 14 dienų. Išmoka dėl ligos yra jūsų atlyginimo dydžio, mokesčiai mokami paprasta tvarka. Savaitgaliai taip pats skaičiuojami į laikotarpį, kada sergate. Darbdaviui reikia pateikti pažymą iš gydytojo, kaip įmanoma greičiau.

Platesnės informacijos dėl ligos išmokos teiraukitės vietos, kurioje gyvenate, socialinio draudimo institucijoje. Osle reikėtų kreiptis į miesto (bydel) socialinio draudimo instituciją.
Dauguma ligoninių yra valstybinės, šalies, regiono ar vietos lygio. Yra keletas privačių ligoninių. Gydymas valstybinėse ligoninėse yra nemokamas.

Pacientai moka tam tikrą pinigų sumą kreipiantis pas terapeutą ir moka už vaistus.
Pacientai virš 18 metų patys moka už stomatologo priežiūrą. Naujesniems nei 18 metų stomatologo paslaugos yra nemokamos.

Parašykite savo komentarą:

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai yra pažymėti *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Gauk naujienas ir darbo pasiūlymus el. paštu!

Gauk naujienas ir darbo pasiūlymus el. paštu!

Kviečiame užsiregistruoti ir nepraleisti svetainėje publikuojamų svarbių naujienų ir darbo skelbimų.

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This