Prieš išvykstant į Norvegiją

EEE šalių gyventojai gali vykti į Norvegiją trijų mėnesių laikotarpiui ieškoti darbo. Prieš išvykstant nepamirškite:
Pasiimti paso, diplomo ir sertifikatų ar rekomendacijų (geriau būtų versti į norvegų kalbą). Jei net ir vykstate į Norvegiją dirbti, gali būti, kad jūsų paprašys įrodymo, kad turite pakankamai pinigų – pragyventi ir grįžti atgal.
Prieš išvykstant pasiteirauti informacijos užimtumo tarnyboje savo šalyje. Galite gauti informacijos, kaip ir kur ieškoti darbo.
Susisiekti su EURES jūsų šalyje. EURES patarėjai turi informacijos apie gyvenimo ir darbo sąlygas Norvegijoje, taip pat padėti jums surasti laisvas darbo vietas vieningoje EURES duomenų bazėje.
Išsiaiškinti, ar papildomai nereikia dokumentų dėl profesijos.
Savo šalyje susitikti su buvusiais darbdaviais, kurie gali duoti rekomendacijas. Potencialus darbdavys Norvegijoje gali pareikšti norą susisiekti su jus rekomendavusiais asmenimis.
Susisiekti su vietos socialinio draudimo ir mokesčių institucija, kad išsiaiškintumėte, ar jūsų kelionė į Norvegiją nepakeis jūsų mokesčių ar pašalpų. Pasiimkite visus reikalingus dokumentus.
Norvegijos darbdaviai reikalauja žinoti norvegų kalbą. Susisiekite su vietos, kurioje ketinate gyventi, savivaldybe dėl norvegų kalbos kursų užsieniečiams.
Leidimas gyventi
Jei norite likti Norvegijoje ilgiau nei 3 mėn., reikalingas leidimas gyventi. Atvykus, trijų mėnesių laikotarpyje, kreipkitės į vietos, kur gyvenate, policijos nuovadą ir pateikite prašymą dėl leidimo gyventi. Jei gyvenate Osle, prašymą dėl leidimo gyventi turėtumėte pateikti:
Grønland politistasjon
Grønlandsleiret 44
N-0190 Oslo
Tel.: +47 22 66 90 50
Kai tik gausite pasiūlymą dirbti Norvegijoje, turite pateikti prašymą dėl leidimo gyventi.

Su savimi turėkite pasą ar asmens identifikavimo kortelę, patvirtinimą iš darbdavio. Jei jūsų darbo sutartis bus trupesnė nei 1 metams, leidimas gyventi jums bus suteiktas tik darbo laikotarpiui. Jei sutartyje darbo terminai nėra apibrėžti, leidimas gyventi jums bus suteiktas 5 metams ir galės būti atnaujintas.

Jūs turite užsiregistruoti artimiausiame Šalies registre (folkeregisteret). Priklausomai nuo laiko, kurį planuojate praleisti Norvegijoje, jums Šalies registre su suteiktas laikinas ‘D’ numeris arba asmeninis ‘ID’ numeris.

Informaciją apie leidimą gyventi galima rasti norvegų, anglų, vokiečių ir prancūzų kalbomis Utlendingsdirektoratet (Imigracijos direktoratas – informacija teikiama nuo 9 iki 14,30) adresu:
Utlendingsdirektoratet
P.O. Box 8108 Dep.
N-0032 Oslo
http://www.udi.no
Opplysningstjenesten

Informacijos tarnyba:Tel.:+4723351600
Adresas: Hausmannsgate 21
Susisiekite su Norvegijos ambasada savo šalyje. Ten gausite papildomos informacijos.
Norėdami pradėti savo verslą, per 7 dienas po atvykimo turite susisiekti su vietos pilicijos nuovada.

Brošiūra “Formelle krav ved foretaksetablering i Norge” (oficialūs reikalavimai norintiems pradėti verslą Norvegijoje) labai naudinga potencialiems verslininkams. Brošiūrą galima gauti Prekybos ir pramonės ministerijoje adresu:
Nærings- og handelsdepartementet
P.O. Box 8014 Dep.
N-0033 Oslo
Tel.: +47 22 24 90 90.
Osle yra specialus informacijos centras suteikiantis informaciją savarankiškai dirbantiems verslininkams.
Servicekontoret for Næringslivet
Tollbugaten 27
P.O. Box 1375 Vika
N-0114 Oslo
Tel.: +47 22 86 01 10
Faksas: +47 22 86 01 30.
http://www.naringsetaten.no
Taip pat yra nemokama telefono paslauga (skambinant Norvegijoje) savarankiškai dirbantiems verslininkams: +47 800 33840.

Dvi paskutinės informavimo paslaugos suteiks jums informaciją per 24 valandas.

Atsidarykite banko sąskaitą.

Parašykite savo komentarą:

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai yra pažymėti *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Gauk naujienas ir darbo pasiūlymus el. paštu!

Gauk naujienas ir darbo pasiūlymus el. paštu!

Kviečiame užsiregistruoti ir nepraleisti svetainėje publikuojamų svarbių naujienų ir darbo skelbimų.

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This