Ką būtina žinoti prieš įsigyjant kooperatinį būstą (andelsbolig)?

Ką būtina žinoti prieš įsigyjant kooperatinį būstą (andelsbolig)?

Kooperatinių butų (andelslejligheder) kainos yra gerokai mažesnės nei pagal nuosavybės teisę perkamų apartamentų (ejerlejligheder). Būtent dėl šios priežasties kooperatiniai butai yra labai paklausūs ir pastaruoju metu ypač greitai parduodami.

Pirkdami tokio tipo butą būkite labai budrūs. Kooperacinė nuosavybės teisės forma nuo privačios nuosavybės skiriasi tuo, kad įsigydamas kooperatinį būstą žmogus iš tikrųjų nusiperka savo dalį kooperatyve (andelsboligforening). Tuo pačiu pirkėjas tampa solidariai atsakingu, jis prisiima visus kooperatyvo įsipareigojimus, tarp jų ir jo įsiskolinimų išmokėjimą.

Jei svarstote, ar verta pirkti butą kooperatyve, atkreipkite dėmesį į šiuos faktorius:

1. Įvertinkite kooperatyvo finansinę padėtį – pasidomėkite buhalterija, einamosiomis pajamomis bei išlaidomis. Ar kooperatyvui pakanka lėšų kasdienėms išlaidoms, ar yra santaupų būtinajam pastato remontui?

2. Įvertinkite kreditingumą – skolinius jūsų kooperatyvo įsipareigojimus. Kuo daugiau įsiskolinimų turi kooperatyvas, tuo labiau rizikuojate, pirkdamas dalį jame. Svarbu atkreipti dėmesį į kredito tipą: jei kreditas suteiktas su plaukiojančia palūkanų norma, ateityje gali pakilti įmokos už butą dydis (kylant palūkanų dydžiui).

3. Atkreipkite dėmesį į mėnesinio mokesčio už butą dydį (boligafgift). Jei jis bus labai didelis, ateityje savo kooperatinį butą sunkiai parduosite. Per mažas mokesčio už butą dydis gali signalizuoti, jog kooperatyvas nepakankamai lėšų atideda pastato remontui arba jam yra suteiktas kreditas, pagal sutartį šiuo momentu mokant tik palūkanas ir atidėjus paties įsiskolinimo mokėjimą (afdragsfrit lån).

4. Perkant butą jums teks peržiūrėti visus kooperatinės bendrijos dokumentus. Tai gali būti sudėtinga žmogui, neturinčiam ekonominio arba teisinio išsilavinimo, todėl visada galite kreiptis pagalbos į advokatą arba savo banką.

Kooperatinis butas gali būti puikus pirmasis būstas studentui arba jaunai šeimai, tačiau neatidžiai pažvelgus į kooperatinio nekilnojamojo turto sandorį galima skaudžiai nukentėti finansine prasme.

Parašykite savo komentarą:

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai yra pažymėti *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Gauk naujienas ir darbo pasiūlymus el. paštu!

Gauk naujienas ir darbo pasiūlymus el. paštu!

Kviečiame užsiregistruoti ir nepraleisti svetainėje publikuojamų svarbių naujienų ir darbo skelbimų.

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This