Norvegijoje bus privaloma karo tarnyba moterims

Norvegijoje bus privaloma karo tarnyba moterims

Norvegija tapo pirmąja Europos valstybe ir NATO nare, kuri ryžosi įvesti privalomąją karo tarnybą moterims. Šį įstatymą, įsigaliosiantį nuo 2015 metų sausio 1 dienos priėmė Norvegijos parlamentas.

Šalies gynybos ministrė Ine Eriksen Soreide pabrėžė, jog „buvo priimtas istorinis sprendimas; Norvegija tapo viena šios srities pirmeivių, ir mes turime visas priežastis didžiuotis.“ Ji taip pat teigė, kad „privalomoji tarnyba – tai svarbi socialinio ryšio tarp valstybės ir jos piliečių dalis, tačiau tik dabar galime pasakyti, jog visų šalies piliečių pareigos ir prievolės prieš savo šalį yra vienodos.“   

Dar iki privalomosios karinės tarnybos norvegėms įvedimo, jos pačios noriai eidavo į kariuomenę savanorėmis. Šitaip iš aštuonių tūkstančių šiais metais tarnauti išėjusių žmonių 12,5 proc. sudarė merginos.

Norvegijos valdžia jau keletą dešimtmečių akcentuoja lygių teisių ir galimybių vyrams ir moterims užtikrinimą. Remiantis 2008 metų įstatymu, bendrovių ir komercinių organizacijų valdyboje moterų turi būti ne mažiau nei 40 procentų. Tokių pat reikalavimų privaloma laikytis ir valstybinėse institucijose bei politinėse partijose.

Parašykite savo komentarą:

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai yra pažymėti *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Gauk naujienas ir darbo pasiūlymus el. paštu!

Gauk naujienas ir darbo pasiūlymus el. paštu!

Kviečiame užsiregistruoti ir nepraleisti svetainėje publikuojamų svarbių naujienų ir darbo skelbimų.

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This