Darbo paieška

Remiantis Europos ekonominės erdvės sutartimi ieškantys darbo, studentai ir savarankiškai dirbantys iš kitų EEE šalių gali dirbti ir studijuoti Norvegijoje be leidimo dirbti. Sutartis apima visas ES šalis (Švedija, Suomija, Danija, Airija, Jungtinė Karalystė, Belgija, Olandija, Vokietija, Prancūzija, Liuksemburgas, Ispanija, Portugalija, Italija, Austrija, Graikija), taip pat Islandiją, Lichtenšteiną ir Norvegiją.

Darbuotojai, atvykę iš kitų šalių, turi tokias teises į atlyginimą, darbo sąlygas, profesinį mokymą, socialinį draudimą ir dalyvavimą profesinių sąjungų veikloje. Kartu atvykę šeimos nariai gali apsigyventi Norvegijoje, turėdami tokias pačias teises.

Kreipiantis dėl darbo iš kitos šalies

Galima naudotis Norvegijos užimtumo tarnybos teikiamomis paslaugomis. Užimtumo tarnybos Europos ekonominės erdvės šalyse bendradarbiauja pasikeičiant informacija dėl gyvenimo ir darbo sąlygų. Veikia Europos užimtumo tarnybų tinklas EURES (EURopean Employment Services). Šis tinklas taip pat naudojasi laisvų darbo vietų (ES ir EEE šalyse) duomenų baze. Vietos užimtumo tarnyba gali jums suteikti kontaktinę informaciją apie EURES patarėjus.

Internetas

Informacijos apie laisvas darbo vietas Norvegijoje galite rasti internete. Norvegijos užimtumo tarnybos svetainėje galite rasti laisvų darbo vietų duomenų bazę. Interneto svetainės adresas: http://www.aetat.no

Darbo linija (Žalioji linija)

Telefonu +47 800 33 166 (8 iki 18 val.) galite paskambinti į darbo liniją (Grønn linje) ir pasiteirauti informacijos apie laisvas darbo vietas. Paštu galite gauti platesnės informacijos apie jus sudominusias laisvas darbo vietas. Laisvų darbo vietų aprašymai teikiami tik norvegų kalba. Šią paslaugą teikia užimtumo tarnyba.

Aklas kreipimasis dėl darbo

Jei norite pasiųsti aklą kreipimąsi dėl darbo, įmones ir jų adresus galite rasti taip vadinamuose geltonuosiuose puslapiuose “yellow pages” telefonų knygose ar internete adresu: http://www.gulesider.no

Darbo paieška Norvegijoje

Vietos užimtumo tarnyba (Aetat lokal)
Užimtumo tarnybos gali jums suteikti informacijos apie visas Norvegijoje registruotas laisvas darbo vietas, įsidarbinimo galimybes.
Vietos užimtumo tarnyboje galite gauti informacijos apie: laisvas darbo vietas, ieškantiems darbo, iš EEE šalių galiojančias taisyklės ir nuostatas, gyvenimo ir darbo sąlygos Norvegijoje, pašalpų eksportą į Norvegiją, mokymosi galimybes Norvegijoje, tai, kaip reikėtų kreiptis dėl darbo, profesijas, profesinį mokymą ir situaciją darbo rinkoje.
Užimtumo tarnyba gali jums suteikti kontaktinės informacijos apie užsienio ambasadas Norvegijoje, licencijuotus vertimų biurus ir kitas naudingas institucijas.
Paslaugos yra nemokamos. Iš viso Norvegijoje yra 201 vietos užimtumo tarnyba ir keletas taip vadinamų laikino užimtumo tarnybų.
Ten jūs taip pat galėsite pasinaudoti telefonu skambinti potencialiems darbdaviams, pasinaudoti kompiuteriu ieškoti laisvų darbo vietų terminale ar parašyti savo gyvenimo aprašymą, nusikopijuoti diplomą ar rekomendacijas.
Darbo terminalai

Darbo terminalai yra kompiuteriai, kuriuose galima rasti informacijos apie laisvas darbo vietas, registruotas užimtumo tarnybų sistemoje. Tokius terminalus galima rasti visose užimtumo tarnybose ir kai kuriose bibliotekose.
Spauda

Daugumoje laikraščių galima rasti informacijos apie laisvas darbo vietas. Didžiausias šalies laikraštis “Aftenposten” publikuoja informaciją apie laisvas darbo vietas kiekvieną dieną. Laisvas darbo vietas galite rasti internete adresu: http://www.aftenposten.no

Didžiausi regioniniai laikraščiai “Adresseavisen” (Trondheim ir Trøndelag regionai), “Bergens Tidende” (Hordaland regionas) ir “Stavanger Aftenblad” (Rogaland regionas). Informacija apie laisvas darbo vietas, kuri yra publikuojama šiuose laikraščiuose, taip pat skelbiama internete.

Internete adresu http://www.aetat.no galite rasti visas užimtumo tarnybose registruotas laisvas darbo vietas.

Bibliotekos

Didžiausiose bibliotekose galite rasti informacijos apie Norvegijos įmones. Informaciją apie Norvegijos verslą, įmones, adresus, telefonus, bendrą statistiką galite rasti naudojantis „Kompass Norge“. Skyrius “Norges største bedrifter” (pagrindinės Norvegijos įmonės) taip pat pateikia finansinės informacijos apie verslo įmones, prekybą ir paslaugas. Informacija pateikiama norvegiškai ir angliškai.
Įdarbinimo tarnybos

Įdarbinimo tarnybos dažniausiai yra specializuotos ir apima tik tam tikras veiklos sritis ar profesijas. Informaciją apie įdarbinimo agentūras galima rasti geltonuosiuose puslapiuose skyriuje “Konsulenter og rådgivende ingeniører”.

Parašykite savo komentarą:

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai yra pažymėti *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Gauk naujienas ir darbo pasiūlymus el. paštu!

Gauk naujienas ir darbo pasiūlymus el. paštu!

Kviečiame užsiregistruoti ir nepraleisti svetainėje publikuojamų svarbių naujienų ir darbo skelbimų.

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This