Darbo rinka

Darbo rinka

Energija
Norvegija yra išskirtinai turtinga energijos resursais. Intensyvi hidroelektros energijos gamyba patogi dėl aukštų kalnų ir gausybės krioklių. Norvegijos uolienose gausu naftos ir dujų.

Naftos gamyba ir transportavimas vamzdynais sudaro didžiausią pajamų dalį, tačiau reikalauja iš daug išteklių plėtrai. Prognozuojama, kad gręžinių sektoriaus įmonės turės problemų, ieškant kvalifikuoto personalo. Numatoma didelė gręžinių inžinierių, garinimo inžinierių, geofizikų ir geologų paklausa. Įmonės planuoja darbinti specialistus iš užsienio.

Norvegijoje išvystyta elektro – metalurgijos pramonė, daugiausia aliuminio gamyba, taip pat geležies, nikelio, cinko ir magnio gamyba. Apie 17 proc. darbingo amžiaus gyventojų yra užimti naftos, dujų ir kalnakasybos pramonės sektoriuose.

Gamyba
Gamybos apimtys pastaruoju matu sparčiai didėja. Šiuo metu yra didelė laivų statybos darbuotojų paklausa tiek vakarinėje pakrantėje (ypatingai laivų statyboje) ir rytinėje šalies dalyje: suvirintojai, gamybos santechnikai, skardininkai, hidraulikos mechanikai, elektrikai ir šaltkalviai surinkėjai.

Statyba
Apie 6 procentai darbingo amžiaus gyventojų dirba statybos sektoriuje. Prognozuojama didelė stalių, dailidžių, statybininkų, kalvių, dirbančių su variu, alavu, dažytojų, mūrininkų, kvalifikuotų elektrikų paklausa.

Sveikatos sektorius
Praktiškai visas sveikatos ir socialinių paslaugų sektorius yra valstybinis. Didelis slaugytojų, medicinos gydytojų, stomatologų stygius visoje šalyje, tiek pirminės apžiūros sveikatos įstaigose, tiek ligoninėse.

Žemės ūkis
Žemės ūkio sektoriuje yra užimta apie 5 proc. dirbančiųjų. Žuvies pramonėje sezonas prasideda sausio mėn., baigiasi gegužės mėn. Darbuotojai gali būti nekvalifikuoti, tačiau reikalaujama panaši darbo patirtis. Båtsfjord, Finnmark siūlomi žuvies file gamybos mokymai (trukmė – 4 savaitės, teorija ir praktika). Platesnės informacijos teiraukitės EURES Norvegija.

Baldų gamyba
Didelė baldžių, baldų apmušėjų ir siuvėjų baldų pramonėje paklausa ypatingai Sunnmøre, kur yra apie 50 % visos Norvegijos baldų pramonės.

Kitos profesijos
Papildomai tikimasi sulaukti didelio kvalifikuotos darbo jėgos trūkumo kai kuriuose sektoriuose. Šiuo metu yra didelis inžinierių (ypatingai kompiuterių technologija, techninis projektavimas, elektros technologijos ir mechanikos inžinerijos), ikimokyklinio ugdymo mokytojų, kepėjų, mėsininkų, automobilių mechanikų, bio-inžinierių, farmacininkų, virėjų, dažytojų tekstilės pramonėje trūkumas. Paprastai darbdaviai reikalauja mokėti norvegų ar kitą skandinavų kalbą. Anglų kalbos užtenka tik tam tikrose veiklos srityse.

Parašykite savo komentarą:

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai yra pažymėti *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Gauk naujienas ir darbo pasiūlymus el. paštu!

Gauk naujienas ir darbo pasiūlymus el. paštu!

Kviečiame užsiregistruoti ir nepraleisti svetainėje publikuojamų svarbių naujienų ir darbo skelbimų.

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This