Emigrantai savo išsilavinimu lenkia vokiečius

Emigrantai savo išsilavinimu lenkia vokiečius

EMIGRANTAI SAVO IŠSILAVINIMU LENKIA VOKIEČIUS 

VOKIETIJOS DARBO RINKOJE VYKSTA GALINGI POKYČIAI.

Emigrantai į šią šalį atvažiuoja būdami geriau išsilavinę ir turėdami aukštesnę kvalifikaciją nei vokiečiai. Šiuos duomenis Bertelsmano fondo užsakymu pateikė darbo rinkos ekspertas Herbertas Briukeris.

Taigi, 43% į šalį naujai atvykusių migrantų, kurių amžius yra nuo 15 iki 65 metų, turi magistro, aukštojo arba techninio išsilavinimo diplomą arba atestatą. Spiegel duomenimis tarp vokiečių tokių žmonių yra viso labo 26%.

Visuomenėje ligi šiol gajus įsitikinimas, jog atvykėliai iš kitų valstybių dažniausiai kilę iš nekvalifikuotų, menkai išsilavinusių sluoksnių. Iš tikrųjų, per pastaruosius dešimt metų smarkiai pasikeitė ir emigrantų išsilavinimas, ir kilmė.

Dėl ekonominės krizės ir aukšto nedarbo lygio daugumoje Europos Sąjungos valstybių Vokietija tampa vis patrauklesnė galimiems darbuotojams. Federalinės statistikos ministerijos duomenimis 2012 m. į Vokietiją atvyko daugiau nei milijonas žmonių. Atvykėlių tarpe buvo labai daug aukštos kvalifikacijos personalo. Kai kuriuose rajonuose, pavyzdžiui, Vunzidelio miestelyje aukštutinėje Frankonijoje specialiai ieškoma išsilavinusių specialistų, dėl ekonominės recesijos priežasčių negalinčių rasti darbo savo šalyje.

Bertelsmano fondas reikalauja strateginio migracijos politikos pertvarkymo.  „Ateityje Vokietijai prireiks daugiau kvalifikuotų imigrantų nei kada nors praeityje, tarp jų – ir išeivių iš ne Europos Sąjungos valstybių“, neslėpė fondo pirmininkas Jorgas Dregeris.

Parašykite savo komentarą:

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai yra pažymėti *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Gauk naujienas ir darbo pasiūlymus el. paštu!

Gauk naujienas ir darbo pasiūlymus el. paštu!

Kviečiame užsiregistruoti ir nepraleisti svetainėje publikuojamų svarbių naujienų ir darbo skelbimų.

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This