Šalys, kuriose pensininkams gyventi geriausia

Šalys, kuriose pensininkams gyventi geriausia

ŠALYS, KURIOSE PENSININKAMS GYVENTI GERIAUSIA

Europa dar kartą patvirtino, jog į užtarnautą poilsį išėjusiems geriausia gyventi būtent čia. Natixis banko sudaryto reitingo duomenimis, europos pensininkai gali naudotis geriausia sveikatos apsaugos sistema, jiems sudaromos geriausios finansinės sąlygos, sukurta aukšta gyvenimo kokybė ir materialinė gerovė. Šalimi, kurioje pensininkams gyventi geriausia, pripažinta Norvegija.

Remiantis Natixis banko paskelbtais Natixis pasaulinio pensinio indekso duomenimis valstybės buvo suskirstytos pagal jų aplinkos palankumą senjorams. Tyrėjų išvadose nurodyta, jog Vakarų Europoje gyventi išėjus į pensiją yra geriau nei Jungtinėse Amerikos Valstijose. Europos pensininkai naudojasi geriausia sveikatos apsaugos, finansų sistema, mėgaujasi aukšta gyvenimo kokybe ir materialine gerove.

Dešimtbalėje sistemoje buvo vertinama dvidešimties pasaulio šalių sveikatos apsaugos sistema, finansų sistema ir gyvenimo kokybė. Didžiausiu reitingu buvo įvertinta Norvegija. Ši šalis surinko aukščiausius balus pagal sveikatos, finansų, gyvenimo kokybės vertinimo kriterijus – 8,5/ 7,9/ 8,7.

Pagal gautus rezultatus, Norvegijoje palankesnė finaninė padėtis nei savo bankais garsėjančioje Šveicarijoje. Būtent dėl šio fakto Šveicarija reitinge užėmė antrąją vietą, tačiau gyvenimo kokybe šiai valstybei nusileidžia visos kitos pasaulio šalys. Šis Šveicarijos rodiklis gerokai viršija norvegiškąjį – 8,4/ 8,3/ 9,2.

Liuksemburgas užėmė trečią vietą ir tapo dar viena puikia vieta senjorams gyventi. Reitingų sudarytojų teigimu Liuksemburgas yra ne tik svarbus finansų centras, bet ir ideali šalis garbaus amžiaus žmonėms. Liuksemburgo rodikliai yra 8,5/ 8,0/ 7,8.

Aukštais balais buvo įvertinta viena geriausių pasaulyje Švedijos sveikatos apsaugos sistema. Reitinge ši šalis užėmė ketvirtą vietą, surinkusi 8,3/ 7,4/ 8,5 balo.

Vertintojai išskyrė šioje šalyje sukurtą kūrybingą pagyvenusių žmonių poilsio aplinką.

Austrija ir jos kvapą gniaužiantys kalnų peizažai tapo penktąja šalimi, kurioje senjorams gyventi geriausia. Šios šalie rodikliai yra 9,0/ 6,5/ 8,3.

Viena iš turtingiausių pasaulio šalių, galinčių pasiūlyti savo gyventojams kokybišką senatvę yra Suomija. Ji, surinkusi 8,2/ 7,8/ 7,8 balo, tapo šeštąja pagal reitingus.

Olandija yra populiari tarp jaunimo, tačiau, nepaisant to, dėl savo švelnaus klimato, nacionalinių parkų gausos ir užimamos pirmosios vietos šalių, kuriose gyvena laimingiausi žmonės, reitinge, Olandija užėmė garbingą septintąją vietą. Jos rodikliai buvo tokie: 8,5/ 6,5/ 8,2.

Lesterio universiteto duomenimis danai yra labiausiai patenkinti savo gyvenimu žmonės. Be to, ši šalis yra tikras rojus dviračių mėgėjams. Būtent šie valstybių vertinimo ypatumai ir privalomi 8,3/ 6,5/ 8,3 dydžio rodikliai padėjo Danijai atsidurti aštuntoje vietoje.

Devinta vieta atiteko šaliai, kurioje gaminama aukščiausios kokybės medicinos technika. Tai valstybė, galinti pasigirti, jog jos piliečių gyvenimo trukmė yra viena ilgiausių pasaulyje. Vokietija ekspertų manymu buvo verta 8,8/ 6,4/ 8,0.

Pasaulio sveikatos organizacijos tyrimais nustatyta, kad Prancūzijoje siūlomos palankiausios sveikatos priežiūros sąlygos pasaulyje. Dėl šios priežasties ji gauna dešimtą vietą reitingų lentelėje ir 8,8/ 6,5/ 8,2 balo.

Australija, Izraelis ir Kanada užėmė 11tą, 12tą ir 13tą vietas bei atsidūrė už geriausiųjų dešimtuko ribų.

Reitingo lentelėje yra ir dar viena Europos šalis Belgija. Garsėjanti restoranais, vietiniu alumi ir šokoladu valstybė surinko 8,3/ 6,7/ 7,9 balo ir užėmė keturioliktą vietą. 16toje vietoje liko Slovėnija (jos rodikliai yra 8/7,2/7). Po jos eina Čekija (8,3/ 6,1/ 7,1) bei Slovakija (7,7/ 7/ 7,6). Palankiausių pensinio amžiaus žmonėms šalių dvidešimtuko gale liko Didžioji Britanija 8,1/ 5,6/ 8,3 balo.

Parašykite savo komentarą:

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai yra pažymėti *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Gauk naujienas ir darbo pasiūlymus el. paštu!

Gauk naujienas ir darbo pasiūlymus el. paštu!

Kviečiame užsiregistruoti ir nepraleisti svetainėje publikuojamų svarbių naujienų ir darbo skelbimų.

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This