Kaip ir už kiek išsinuomoti būstą Trumsėje (Tromsø)?

Kaip ir už kiek išsinuomoti būstą Trumsėje (Tromsø)?

Nekilnojamojo turto rinkos taisyklės Trumsėje yra labai griežtos, o nuomotojai turi teisę pasirinkti konkretų nuomininką ir atmesti kitus pasiūlymus nepateikdami jokių tokio savo pasirinkimo motyvų. Šitaip vieni žmonės tampa pranašesniais už kitus.

Manoma, kad 2015 m. Trumsėje būsto kainos padidės dar 9%. Vieša paslaptis, kad išsinuomoti gyvenamąjį plotą yra labai sudėtinga, be to devyniais atvejais iš dešimties būsto šeimininkai gali ramia sąžine „apsukti“ bet kurį iš vilties netekusių kandidatų į gyventojus.

Taigi, ko gi būsto šeimininkas tikisi iš gyventojo ir koks turėtų būti idealus nuomininkas?

Nuomininkas turėtų būti ramaus būdo, mokus, be naminių gyvūnų, nerūkantis ir nerengti triukšmingų vakarėlių. Yra ir tam tikros nerašytos taisyklės, apie kurias dažnai rašoma laikraščiuose: labai nenoriai būstas nuomojamas nėščiosioms, vienišoms motinoms, užsieniečiams ir šeimoms su mažais vaikais. Vienas iš nuomotojų prasitarė laikraščiui Nordlys, jog vienišos motinos turi daug teisių, todėl jų negalima iškeldinti net ir tada, kai jos nemoka nuomos. Nepageidaujami nuomininkai yra ir žmonės, gyvenantys iš socialinių pašalpų. Jie tiek daug laiko praleidžia namuose, jog smarkiai išauga patalpų nusidėvėjimo kaštai. Be to, Trumsėje yra labai svarbios pažintys, todėl potencialaus gyventojo neparekomendavus kam nors iš pažįstamų žmonių, teks pasikliauti tik savo nuojauta.

Ne visi sugeba iš karto sumokėti užstatą, kurio dydis siekia trijų mėnesių nuomos kainą. Šitaip galima nustatyti nuomininko mokumo galimybes — žmogus, pajėgus sumokėti tokio dydžio užstatą, išgalės mokėti ir kasmėnesines įmokas.

Už erdvų butą, esantį pusrūsyje Trumsės saloje teks pakloti ne mažiau 12 000 kronų, įskaitant karštą vandenį ir internetą. Prie šios sumos reikia pridėti ir išlaidas už elektrą.

Interneto svetainių Hybel ir Finn.no duomenimis pastarąjį ketvirtį būsto nuomos kaina Trumsėje yra vidutiniškai 10 233 kronos. Nieko nebestebina, jog tai aukščiausias rodiklis per pastarąjį dešimtmetį. 2005 metais vidutinė nuomos kaina buvo 5 880 kronų.

Remiantis statistika, brangiausias būstas yra Osle – beveik 12 000 kronų, po to rikiuojasi didieji miestai: Trondheimas, Bergenas ir Stavangeris. Trumsė „alsuoja į nugarą“ šiems miestams, mat nuomos kaina čia yra vos 100 kronų mažesnė nei Trondheime, o gyventojų Trumsėje yra gerokai mažiau. Netgi Kristiansando, Askerio ir Berumo regionuose, kuriuose taipogi įtempta nekilnojamojo turto rinka, būsto nuoma yra mažesnė bent keliais tūkstančiais kronų.

Alternatyva nebijantiems dalintis namais su kitais žmonėmis yra kolektyvinis būstas. Tokių pasiūlymų irgi gausu:
„Miegamasis plotas 4 (!) kv. metrų dydžio centre 3 200 kronų per mėnesį“.
„8 kvadratinių metrų dydžio kambarys kolektyviniame būste Strandkanten rajone, kaina 5 500 kronų per mėnesį“.
„Atskiras kambarys be viryklės, 12 kvadratinių metrų Tromsdalen rajone už 3 700 kronų. Maistą galima gamintis mikrobangų krosnelėje“.
„Centras: 10 kv. m kambarys už 6 000 kronų“.

Bendrovė Nor Bygg AS – didžiausia komercinių patalpų nuomotoja Trumsėje. Jai priklauso 140 butų, seniausias iš jų yra 12 metų. Vidutinė trijų kambarių buto nuomos kaina Nor Bygg agentūroje yra nuo 10 iki 12 tūkstančių kronų. „Statyti butus brangu, mes turime imti kreditus, kuriuos privalome grąžinti. Kolkas gyventojai nuomojasi būstą rinkos kainomis, bet mes galėtume reikalauti ir daugiau, tačiau jokiu būdu – ne mažiau, – pasakoja nuomos skyriaus vadovas Terje Johansenas“.

Jei į bendrovę ateina žmogus skylėtais drabužiais ar nudrengtais batais mažai tikėtina, jog jam pavyks pasirašyti nuomos sutartį. „Mes atliekame sudėtinį vertinimą, susiskambiname su potencialų gyventoją rekomenduojančiais žmonėmis, tikriname jo mokumą. Jei nuo kliento dvelkia alkoholiu, jis gauna neigiamą atsakymą tuojau pat. Mums labai svarbu, kad gyventojai būtų padorūs ir normaliai atrodytų. Juk sugebantis pasirūpinti savim žmogus taipogi sugebės pasirūpinti ir savo butu. Klientas turėtų būti iniciatyvus, mokėti parodyti save ir tikrą susidomėjimą butu, susitikti su nuomotoju, tačiau neperžengti akiplėšiškumo ribų, nebūti įžūlus. Naudokitės neverbalinėmis bendravimo priemonėmis, pasistenkite savo laikysena ir manieromis, apranga pademonstruoti, jog esate patikimas gyventojas. Visa tai sudaro kompleksinio vertinimo sistemą, – teigia Johansenas.

Pasak Nor Bygg žmonės mažiau triukšmauja ir stengiasi neatkreipti į save dėmesio, bijodami prarasti nuomojamą būstą. Jie brangina tai, ką turi.

Šaltinis: www.nordlys.no

Parašykite savo komentarą:

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai yra pažymėti *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Gauk naujienas ir darbo pasiūlymus el. paštu!

Gauk naujienas ir darbo pasiūlymus el. paštu!

Kviečiame užsiregistruoti ir nepraleisti svetainėje publikuojamų svarbių naujienų ir darbo skelbimų.

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This