Flohmärkte arba tokio blusturgių populiarumo Vokietijoje priežastys

Flohmärkte arba tokio blusturgių populiarumo Vokietijoje priežastys

Vokiečių tauta labai mėgsta lankytis Flohmarkt (lietuviškai „blusų turguje“). Tarp kitko, ten vokiečiai ne tik perka, bet ir patys ką nors parduoda. Net mažučiuose miestukuose sekmadieniais gausu prekystalių su vieniems nusibodusiu ir nereikalingu šlamštu, kuris kažkam gali tapti tikru lobiu. Ir lankytojų ten neatsiginsi! Taigi kur glūdi vokiškų blusturgių paslaptis ir kodėl jie yra tokie populiarūs?

 

Štai penkios svarbiausios priežastys:

1. Praktiškumas

Apie praktiškumą ir sveiką protą vokiečiai gali kalbėti be paliovos – ši tema yra neišsemiama. Tiesos čia yra, nes vokiečiai iš tikrųjų labai praktiški. Įsigyti naudotą daiktą yra daug pigiau nei prekybos centre. Tokia logika itin dažnai vadovaujasi jauni tėvai, gerai žinantys, kad vaikai auga tiesiog akyse ir vakar dar buvusios geros kelnytės rytoj jau bus per mažos. Būtent dėl to Vokietijoje populiarūs blusturgiai vaikams. Ten galima nusipirkti ne tik vaikiškų drabužėlių, bet ir minkštų žaislų, stalo žaidimų ir begalę kitų daiktų. Galima susidaryti įspūdį, jog ten lankosi tik nepasiturintys žmonės. Šis įspūdis yra visiškai klaidingas. Netgi labai turtingos šeimos nepraleidžia progos dar šiek tiek sutaupyti. Tokių blusturgių kokybės standartai labai aukšti, todėl dauguma vokiečių visiškai nesibodi pirkti kažkieno jau naudotus daiktus.

2. Mada

Vokietijoje retro ir vintažo mada įsitvirtino jau seniai ir galutinai. Ypač tai pastebima sostinėje. Berlyne tiesiog knibždėte knibžda jaunimo, norinčio rengtis taip, kaip „jų močiutės ir seneliai savo jaunystėje“. O kurgi dar rasi tokius apdarus, jei ne blusų turguje? Visko, kas sena, taigi ir madinga, kuistukuose yra pilna. Pageidaujat 60–tųjų metų suknelės – štai, prašom. VDR laikų baldų ir aksesuarų – nors vežimu vežk! Ir kainos nesikandžioja.

3. Labdara

Dar vienas ne mažiau svarbus faktorius, verčiantis nuo sofos sekmadieniais vokiečius ir vedantis juos į blusturgius, yra socialiniai įsipareigojimai (Soziales Engagement). Ir neatsitiktinai. Dažnai pelnas nuo blusturgyje parduotų daiktų skiriamas nekomercinėms, pelno nesiekiančioms organizacijoms.

4. Pramoga

Nemanykite, kad vokiečius į blusturgius varo tik praktiškumas ir socialinis įsitraukimas. Visi ir visada nori pramogų. O pramogauti smagu būnant Flohmarkt. Blusturgiuose koncertuoja muzikinės grupės, galima paragauti skanaus maisto iš viso pasaulio virtuvių. Kai kurie blusturgiai gali pasigirti tam tikrais savo „triukais“, pavyzdžiui, Mauerparko parke Berlyne po atviru dangumi blusų turguje dainuojama karaokė. Geraširdžių žiūrovų akyse kiekvienas norintis gali užtraukti mėgstamą dainą. Pastebėta, jog kuo prastesni vokaliniai artisto sugebėjimai, tuo didesnio publikos palaikymo jis sulaukia. Linksma ir daug teigiamų emocijų. Informacija apie dalyvavimą pateikiama oficialiame renginio tinklalapyje: http://www.mauerpark.info/kultur/mauerparkkaraoke

Flohmarkt am Mauerpark Berlyne, sekmadieniais 8.00-18.00:
Bernauer Straße 63, 10435 Berlin
U8 Bernauer Straße arba U2 Eberswalder Straße.

Flohmarkt am Boxhagener Platz, sekmadieniais nuo 10.00 iki 18.00
Adresas: Boxhagener Platz, 10245 Friedrichshain
U5/Samariterstraße

Flohmarkt am Arkonaplatz, sekmadieniais 10.00-16.00
Arkonaplatz 10435 Berlin (Prenzlauer Berg)
U8 Bernauer Straße

Flohmarkt am Tiergarten, šeštadieniais-sekmadieniais 10.00-17.00
Adresas: Straße des 17. Juni 10557 Berlin
S-bahn Tiergarten (S3, S5, S7, S75)

Flohmarkt Schöneberg, šeštadieniais-sekmadieniais 9.00-16.00
Adresas: John-F.-Kennedy-Platz, 10825 Berlin
U4 Rathaus Schöneberg

Antikmarkt am Ostbahnhof,sekmadieniais 9.00-17.00
Adresas: Erich-Steinfurth-Straße 10243 Berlin – Friedrichshain
S-bahn Ostbahnhof (S3, S5, S7, S9, S75).

 

Jei žinote kuistukus, kuriuose būtina apsilankyti, parašykite apie juos komentaruose. Ir nepamirškime kitų miestų – nekantriai lauksime papildyto sąrašo!

5. Čia gali būti Jūsų priežastis

Kiekvienas vokietis be išvardintų priežasčių turi ir suprantamas tik jam vienam, asmenines priežastis. Vienam žmogui tiesiog nuobodu tūnoti namie sekmadienį, kitas nori susikurti savitą interjerą. Bet kuriuo atveju šie „savaitgaliniai renginiai“ vilioja visus Vokietijos gyventojus atidžiau pažvelgti į save.

Pabandykite tai padaryti ir Jūs! Tikimės, kad Jums patiko. Jeigu nepatiko – ką gi, bent jau būsite šiek tiek susipažinę su vokiška kultūra ir priartėję prie „paslaptingos vokiškos sielos“!

Parašykite savo komentarą:

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai yra pažymėti *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Gauk naujienas ir darbo pasiūlymus el. paštu!

Gauk naujienas ir darbo pasiūlymus el. paštu!

Kviečiame užsiregistruoti ir nepraleisti svetainėje publikuojamų svarbių naujienų ir darbo skelbimų.

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This