Mokesčiai

Norvegijoje galioja tiesioginiai ir netiesioginiai mokesčiai. Pajamų mokestis (mokestis už gautas pajamas) ir turto mokestis (mokestis už nekilnojamąjį turtą, automobilį, indėlius banke) yra tiesiogiai mokesčiai. Mokesčiai mokami ir vietos, ir šalies vyriausybinėms institucijoms, ir socialinio draudimo mokesčiai (folketrygden). Svarbiausi netiesioginiai mokesčiai yra pridėtinės vertės mokestis (merverdiavgift) – 24 proc. prekių ir paslaugų kainos. Taikoma baudžiamoji atsakomybė vengiant mokėti pridėtinės vertės mokestį.

Jei gyvenate Norvegijoje mažiau nei 6 mėn., galioja specialios mokesčių taisyklės. Apie tokias taisykles galite sužinoti vietos, kurioje gyvenate, mokesčių institucijoje.

Norvegija yra pasirašiusi dvigubo apmokestinimo išvengimo sutartis su kitomis EEE šalimis. Mokesčių sistema yra įvairiapusiška. Kiekvienoje mokesčių institucijoje galite gauti bukletą dėl mokesčių (“Hva blir skatten”), tačiau tik norvegų kalba.

Darbdavys privalo nuskaičiuoti mokesčius prieš išmokėdamas atlyginimą. Vietos mokesčių institucija jūsų prašymu išduos mokesčių kortelę, kurią turite pateikti darbdaviui tik įsidarbinęs.

Norvegijoje mokesčiai mokami nuo per metus gautų pajamų, t.y. mokesčiai jums nuskaičiuojami remiantis apytiksliais apskaičiavimais, kiek per metus jūs uždirbsite. Iki balandžio 30 dienos kiekvienais metais (savarankiškai dirbantiems iki vasario 28 d.) turite užpildyti mokesčių grąžinimo bylą.

Mokesčių grąžinimo byla jums bus atsiųsta kiekvienų metų sausio mėn. Iš darbdavio gausite jūsų atlyginimo ataskaitą, kurioje pateikiami duomenys apie sumokėtus mokesčius, įmokas profesinei sąjungai (jei priklausote), pensijos fondui. Šios informacijos reikės užpildant mokesčių grąžinimo bylą.

Kartu gausite ir bukletą (norvegiškai) dėl bylos užpildymo. Jei turite problemų dėl bylos užpildymo, kreipkitės į vietos mokesčių instituciją.

Parašykite savo komentarą:

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai yra pažymėti *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Gauk naujienas ir darbo pasiūlymus el. paštu!

Gauk naujienas ir darbo pasiūlymus el. paštu!

Kviečiame užsiregistruoti ir nepraleisti svetainėje publikuojamų svarbių naujienų ir darbo skelbimų.

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This