Savo verslo Danijoje kūrimas

Savo verslo Danijoje kūrimas

Tarkim, dabar jūs dirbate „įprastą“ darbą, uždirbate pinigus ir svajojate apie tai, kad vieną dieną galėsite dirbti sau ir tik tai, kas jums patinka. Tik yra viena problema – iš kur gauti šiam reikalui pinigų? Iš kokių pajamų gyventi, kol verslas įsibėgės? Būtent šios mintys dažnai sulaiko žmones nuo lemiamo žingsnio.

Tokia padėtis turi vieną išeitį: jei norite ateityje turėti nuosavą verslą, galite jau dabar pradėti jam taupyti ir gauti papildomą vyriausybės paramą mokesčių sumažinimo forma.

Kokiu būdu?

Danijoje galioja įstatymas, kuriuo remiantis praktiškai kiekviename šalies banke galima atsidaryti vadinamąją iværksætterkonto arba etableringskonto. Tai tam tikro tipo banko sąskaita, kurioje žmogus gali kaupti pinigus savo verslui. Šios įmokos yra išskaičiuojamos iš jūsų mokesčių. Taigi, mokėdami mažesnius mokesčius galite daugiau lėšų skirti savo svajonės įgyvendinimui. Galima sakyti, kad valstybė kartu su jumis pradeda taupyti jūsų verslui.

Kuo iværksætterkonto skiriasi nuo etableringskonto?

Šie sąskaitų tipai skiriasi tuo, iš kurios mokesčių dalies išskaičiuojamos lėšos. Trumpai tariant, gaunantis sąlyginai didelį atlyginimą (daugiau nei 350 000 kronų per metus) asmuo atsidaro iværksætterkonto – tada lėšos taupymui išskaičiuojamos iš didžiausios mokesčių dalies („topskat“ ). Jei asmuo nemoka „topskat“ – jis atsidaro etableringskonto sąskaitą.

Daugiau informacijos skaitykite: http://www.tax.dk/pjecer/etableringskonto.htm

Ką konkrečiai reikia daryti?

 1. Nuvykite į savo banką ir pasakykite, kad norite atsidaryti tokio tipo sąskaitą; nepamirškite pasiteirauti, kokia tokios sąskaitos palūkanų norma.
  Nuspręskite, kiek pinigų šiais metais norite pervesti į sąskaitą (turėdami omeny, kad nuo šiol mokėsite mažiau mokesčių, vadinasi galėsite įnešti didesnę sumą).
 2. Interneto banke nustatykite, kad ta suma būtų automatiškai pervedama kas mėnesį.
 3. Dabar tereikia mokesčių tarnybai pranešti, kad naudositės šiuo įstatymu: užsiregistruokite svetainėje www.skat.dk, spauskite nuorodą Ret Forskudsopgørelse ir užpildykite skiltis udgifter til iværksætterkonto arba udgifter til etableringskonto – nurodydami, kokio dydžio sumą ruošiatės atsidėti šiais metais. Jau kitą mėnesį reikės mokėti mažesnius mokesčius!
 4. Dabar galite mėgautis mintimi, jog jūsų sąskaita pilnėja ir greitai galėsite paversti savo svajonę realybe!
 5. Kai nuspręsite, jog jau metas nuosavam verslui, galėsite pradėti nusiiminėti pinigus. Tiesa, privalėsite banką informuoti, kur ruošiatės tuos pinigus išleisti, tačiau tai suprantama: vyriausybė nori žinoti, kam naudojamos jos lėšos.
 6. Už šioje sąskaitoje esančius pinigus galima įsigyti įmonę, patalpas įmonei; lėšos gali būti skirtos atlyginimams, tinklapio sukūrimui ir t.t. Taigi, viskam, ko reikia jūsų verslo plėtrai.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
 • LinkedIn
Jei jums patiko šis straipsnis, pasidalinkite juo su draugais, naudodamiesi Facebook arba Twitter mygtukais bei išreikškite savo nuomonę Facebook ar svetainės komentaruose apačioje.

Parašykite savo komentarą:

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai yra pažymėti *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Gauk naujienas ir darbo pasiūlymus el. paštu!

Gauk naujienas ir darbo pasiūlymus el. paštu!

Kviečiame užsiregistruoti ir nepraleisti svetainėje publikuojamų svarbių naujienų ir darbo skelbimų.

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This