Vokiečiai vis dažniau važiuoja į Austriją

Dauguma migrantų, per 10 metų padidinusių aukštutinės Austrijos gyventojų skaičių iki 1 412 649 žmonių, yra vokiečiai ir kiti Europos Sąjungos gyventojai.
Anksčiau į Austriją atvykdavo daugiausiai turkai ir buvusios Jugoslavijos piliečiai, dabartinė situacija pasikeitė.

Pavyzdžiui, 2010 metais į Austriją persikėlė 900 vokiečių, 1279 kitų Vakarų Europos šalių gyventojai ir tik 28 Turkijos piliečiai.

60% išaugusio gyventojų skaičiaus susiję su migracijos procesu ir tik 40% – tiesiogiai su gimstamumu. Be to, migrantai turi daugiau vaikų nei vietos gyventojai. Gimstamumas mažėja, nuosmukis, palyginti su 1975 metais, yra 42%.

Austrai sensta: vidutinė moterų gyvenimo trukmė šiuo metu yra 83,44 metų, vyrų – 78 metai, o žmonių, vyresnių nei 95 metai skaičius nuo 1999 metų išaugo dvigubai. Austrų amžiaus vidurkis – 40,7 metų. Aukštutinės Austrijos Rechbergo regionas jauniausias – jo gyventojų amžiaus vidurkis 35 metai.

Pagrindinis atvykėlių srautas veržiasi į sparčiai besivystančius ekonominius centrus – Lincą, Velsą, Šteirą, kur yra daug darbo vietų. Kita vertus, vietos gyventojai neretai persikelia į kitas šalies dalis.

Parašykite savo komentarą:

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai yra pažymėti *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Gauk naujienas ir darbo pasiūlymus el. paštu!

Gauk naujienas ir darbo pasiūlymus el. paštu!

Kviečiame užsiregistruoti ir nepraleisti svetainėje publikuojamų svarbių naujienų ir darbo skelbimų.

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This