Kodėl sauskelnės į Lietuvą yra vežamos iš Norvegijos?

Kodėl sauskelnės į Lietuvą yra vežamos iš Norvegijos?

Dažnai girdime, kad lietuviai veža iš Norvegijos į Lietuvą sauskelnes. Kodėl Norvegijoje ši prekė kainuoja daug mažiau?

Norvegijos prakybos centruose prie lentynų su sauskelnėmis galima išvysti būrius lietuvių, lenkų ir švedų. Jie šluote nušluoja visas lentynas ir išsiveža sauskelnes į tėvynę, kur jos yra gerokai brangesnės.

Sauskelnių pirkimo bumo pradžia buvo 2013 metais, prekybininkams Norvegijos pietinėje dalyje ėmus siūlyti gerokai pigesnes sauskelnes.

Akcija sulaukė milžiniško populiarumo, sauskelnės akimirksniu išnykdavo nuo parduotuvių prekystalių. Nuolaidomis susidomėjo ir kitų šalių piliečiai. Norvegai susirūpino dėl tokios padėties, nes sauskelnių ėmė trūkti net vietos gyventojams.

Daug verslių lietuvių pasinaudojo palankiai susiklosčiusia padėtimi ir prisipirkę sauskelnių Norvegijoje ėmė vežti jas į Lietuvą – pardavimui. Sauskelnės Norvegijoje pigios ligi šiol, tačiau norvegų muitininkams šis faktas pro akis nepraslydo ir nemažai lietuvių verslininkų nukentėjo nežinodami, kokį sauskelnių kiekį galima vežti automobilyje. Nustatyta didžiausia leidžiama norma galioja ir dabar. Lietuviai taip pat pamiršdavo apie Norvegijoje renkamus muitus, nes ši šalis nepriklauso Europos Sąjungai.

2013 metais 50 vnt. sauskelnių Norvegijoje kainavo maždaug 30 kronų.

Šiuo metu sauskelnės šiek tiek pabrango, bet jų kaina vis tiek nedidelė, todėl didžioji dalis lietuvių jas veža ir toliau.

Nepamirškite, kad viename automobilyje draudžiama vežti sauskelnių už daugiau nei 5000 kronų. Viršytą kiekį privalu deklaruoti ir sumokėti muito mokestį. To nepadarius gresia bauda.

Parašykite savo komentarą:

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai yra pažymėti *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Gauk naujienas ir darbo pasiūlymus el. paštu!

Gauk naujienas ir darbo pasiūlymus el. paštu!

Kviečiame užsiregistruoti ir nepraleisti svetainėje publikuojamų svarbių naujienų ir darbo skelbimų.

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This