Norvegijos automobilių plovyklose dirbama vergiškomis sąlygomis

Norvegijos automobilių plovyklose dirbama vergiškomis sąlygomis

Neįtikėtina, bet dauguma automobilių plovyklų Norvegijoje darbuotojų triūsia tiesiog vergiškomis sąlygomis. Laikraštis „Verdens Gang“ praneša, jog tai patvirtino tarpžinybinės komisijos tyrimo rezultatai.

Patikrinimai, kuriuose dalyvavo norvegų policija, mokesčių inspekcija ir darbo apsaugos specialistai buvo pradėti jau 2011 metais. Patikrinimų metu 90% automobilių plovyklų aptikti rimti pažeidimai, dažniausiai susiję su migracijos įstatymais; taigi, 2013 m. iš karalystės buvo deportuoti 47 užsieniečiai, nelegaliai gyvenę Norvegijoje ir dirbę automobilių plovyklose.

Mokesčių inspekcijos darbuotojo Eriko Nilseno teigimu, nelegalų paslaugomis besinaudojantys ir tokiu būdu norintys sutaupyti klientai irgi privalo atsakyti už įstatymų pažeidimus. „Svarbu ne tik imigrantai, vargstantys nepakenčiamomis darbo sąlygomis; visada yra ir tokių žmonių, kurie bando iš to uždirbti pinigų“, – pabrėžė Nilsenas.

Remiantis statistiniais duomenimis, nors du trečdalius darbo vietų fjordų šalyje

2004–2012 metais užėmė užsieniečiai, tačiau į Norvegiją atvyksta kur kas mažiau aukštąjį išsilavinimą turinčių specialistų nei į Didžiąją Britaniją

Parašykite savo komentarą:

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai yra pažymėti *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Gauk naujienas ir darbo pasiūlymus el. paštu!

Gauk naujienas ir darbo pasiūlymus el. paštu!

Kviečiame užsiregistruoti ir nepraleisti svetainėje publikuojamų svarbių naujienų ir darbo skelbimų.

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This