Kas šeštas darbuotojas Norvegijoje yra užsienietis

Pernai užsieniečiai sudarė 15% Norvegijos dirbančiųjų.

Iš 2 560 000 dirbančių žmonių pernai metų pabaigoje 387 103 darbuotojai buvo užsienio piliečiai. Šie duomenys pateikti Norvegijos mokesčių inspekcijos.

Norvegijos verslo mokyklos profesorių Kjell Gunnar Salvanes Rolf Brunstad manymu, užsieniečių indėlis yra labai reikšmingas skatinant ekonomikos augimą ir šalies gerovę.

„Nuo 2004 metų didžiumą imigrantų sudaro ne menkai kvalifikuoti prieglobsčio prašytojai, o puikiai pasirengusi darbo jėga iš Rytų Europos ir Švedijos, todėl pokyčiai įvyko labai greitai“, – teigia Salvanes.

Išsiplėtus Europos Sąjungos riboms, Lenkijos, Estijos, Latvijos, Lietuvos, Slovakijos, Slovėnijos, Vengrijos, Kipro ir Maltos gyventojams buvo suteiktos neribotos galimybės dirbti Norvegijoje. Tarkim, prieš aštuonerius metus Norvegijoje oficialiai dirbo maždaug 10 000 lenkų, o pernai jų buvo septyniskart daugiau.

Parašykite savo komentarą:

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai yra pažymėti *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Gauk naujienas ir darbo pasiūlymus el. paštu!

Gauk naujienas ir darbo pasiūlymus el. paštu!

Kviečiame užsiregistruoti ir nepraleisti svetainėje publikuojamų svarbių naujienų ir darbo skelbimų.

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This